تأمین بسته‌های حمایتی مادران باردار و دارای فرزند شیرخوار

اجرای مرحله اول طرح ملی «یسنا» با مشارکت آستان قدس رضوی در هشت استان با ضریب محرومیت بالا

تأمین بسته‌های حمایتی مادران باردار و دارای فرزند شیرخوار

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، مرحله اول طرح ملّی «یسنا» آغاز شد و با اجرای آن، در 6 ماه بسته‌های غذایی بین مادران گروه هدف در هشت استان با ضریب محرومیت بالا توزیع خواهد شد.


در قالب این طرح ملی، آستان قدس رضوی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد ۱۵ خردادT ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی(ع) همکاری مشترکی برای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آغاز کردند. در این راستا بنیاد کرامت رضوی به عنوان متولی اجرای فعالیت‌های اجتماعی در آستان قدس رضوی، با دیگر مجریان طرح یسنا (یاوران سلامت نوزادان ایرانی) مشارکت داشته و ظرفیت‌های خود از جمله کانون‌های خادمیاری سراسر کشور را برای تحقق هدف تعیین شده پای کار خواهد آورد.
مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی درباره جزئیات اجرای این تفاهم‌نامه گفت: در گام اول، طرح ملّی «یسنا» با اولویت هشت استان کمتر برخوردار اجرا و در این قالب، اقلام معیشتی، بهداشتی و پوشاک برای مادران باردار یا دارای فرزند شیرخوار که در دهک یک درآمدی قرار دارند، توزیع خواهد شد. 
به گفته وی، اعتبار کل طرح یسنا یک‌هزارو100 میلیارد ریال است که به‌طور ماهیانه و به مدت ۶ ماه در بستر کالابرگ الکترونیکی به ۲۷هزار و ۵۰۰ مادر مشمول، اختصاص خواهد یافت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه