پیشرفت‌هایی که روزی غیرقابل‌تصور بود

رهبر معظم انقلاب در دیدار فرمانده‌کل ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش، راهبردها و پیشرفت چشمگیر این نیرو را تبیین کردند

پیشرفت‌هایی که روزی غیرقابل‌تصور بود

یکی از ظرفیت‌های نیروی دریایی ارتش، زمینه‌سازی برای امکان بازدید اردوهای راهیان پیشرفت از توانمندی‌های نظامی است


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا ظهر دیروز در دیدار فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان در نیروی دریایی ارتش به‌خصوص ظرفیت این نیرو برای کمک به اجرای سیاست‌های اقتصاد دریا محور، بر ضرورت کشف ظرفیت‌های جدید به‌منظور افزایش اقتدار نظام و کشور و همچنین ایجاد نشاط و امید در جامعه تأکید کردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار که به مناسبت ۷ آذر روز نیروی دریایی ارتش برگزار شد، ۷ آذر را یک روز تاریخی و فراموش نشدنی خواندند و افزودند: این روز باید به‌عنوان روز فداکاری نیروی دریایی ارتش معرفی شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیشرفت‌های نیروی دریایی ارتش از ابتدای انقلاب تاکنون را چشمگیر و غیرقابل باور خواندند و گفتند: در سال‌های اول انقلاب حضور نیروی دریایی ارتش فراتر از آب‌های سرزمینی غیرقابل تصور بود اما اکنون نیروی دریایی ارتش با قدرت و صلابت سفر ۳۶۰ درجه به دور دنیا انجام می‌دهد و با سربلندی به کشور باز می‌گردد.
ایشان افزودند: یک روزی تصور نمی‌شد نیروی دریایی ارتش امکان حضور در دریای خزر داشته باشد، اما اکنون در سواحل دریای خزر ناوشکن ساخته و در آنجا به آب انداخته می‌شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر ارتقای بیش از پیش توان و آمادگی‌های رزمی نیروی دریایی ارتش با استفاده از ظرفیت‌های این نیرو خاطرنشان کردند: یکی از ظرفیت‌های نیروی دریایی ارتش که می‌تواند موجب ایجاد امید و نشاط در میان جوانان شود، زمینه‌سازی برای امکان بازدید اردوهای راهیان پیشرفت از کارخانه‌ها و توانمندی‌های این نیرو است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: باید تلاش شود تا نیروی دریایی ارتش یک نیروی راهبردی، به صورت جامع باشد.
در این دیدار امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن ارائه گزارشی از توانمندی‌ها و فعالیت‌های این نیرو، از ابلاغ سیاست‌های توسعه دریا‌محور تشکر و قدردانی و بر آمادگی نیروی دریایی ارتش برای کمک به اجرای این سیاست‌ها تأکید کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش، گسترش حوزه نفوذ در دریا و تکیه بر فناوری و دانش را دو سیاست اصلی این نیرو به منظور تقویت مؤلفه‌های قدرت نظام برشمرد. هفتم آذر به یاد تکاوران نیروی دریایی ارتش به‌نام «نیروی دریایی» نام‌گذاری شده است. در سال ۱۳۵۹ و در بحبوحه جنگ تحمیلی ناوچه موشک انداز «پیکان» به همراه تکاوران نیروی دریایی به پایانه‌های نفتی البکر و الامیه عراق حمله کرده و این دو را از مدار خارج کردند. در بازگشت ناوچه پیکان به تنهایی با ناوگروه مدرن آمریکا درگیر شد که در نتیجه آن، پرسنل پیکان به شهادت رسیدند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه