میثاق بسیجیان با امام بصیرت

تولیت آستان قدس رضوی در گردهمایی بسیجیان: بسیج یک اندیشه و به‌معنای تشخیص صحیح هدف و استواری در راه حق و کار برای خداست 

میثاق بسیجیان با امام بصیرت

تولیت آستان قدس رضوی بسیج را یک تفکر و اندیشه و به معنای ایمان، اخلاص، تقوا، تشخیص صحیح هدف، ثبات ‌قدم و استواری در راه حق، تنها رضای الهی را در نظر داشتن و برای خدا کار کردن دانست.


به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در گردهمایی بسیجیان یگان حفاظت حرم مطهر رضوی که پنجشنبه دوم آذرماه همزمان با‌هفته بزرگداشت بسیج در بارگاه قدسی حضرت رضا(ع) برگزار شد؛ با بیان اینکه بی‌تردید دستور تشکیل بسیج، الهامی خدایی بر قلب امام خمینی(ره) بود، تصریح کرد: امام خمینی(ره) از مصادیق روایت شریفه «المؤمن فإنه ینظر بنور الله» بودند، امام(ره) با نور خدا حرکت می‌کردند و راهنمایی می‌شدند و دستور تشکیل بسیج در آن دوران حساس اوایل انقلاب از الهام‌های الهی بر قلب ایشان بود. 
وی با اشاره به نقش تعیین‌کننده رهبر معظم انقلاب در صیانت از بسیج، خاطرنشان کرد: پس از پایان جنگ تحمیلی عده‌‎ای این سخن را القا می‌کردند که جنگ تمام شده و دیگر نیازی به جریان بسیج و بسیجی نداریم اما رهبر معظم انقلاب با صلابت، قدرت، روشن‌بینی و ژرف‌نگری از این یادگار ارزشمند امام خمینی(ره) دفاع کردند و اجازه ندادند این شجره طیبه‌ای که امام راحل در عالم به وجود آوردند و روز به روز شعاع آن گسترده‌تر‌ می‌شود؛ از میان برود.  تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: در تفکر امام خمینی(ره) بسیج آن قدر جایگاه والایی دارد که در سخنی می‌فرمایند: «اگر بر کشور نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین‌انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهان‌خواران از آن دور می‎شود»؛ این سخن بسیار پرمعنا، ضمن نشان دادن اهمیت تفکر بسیجی، گستردگی این تفکر را در ساحت‌ها و حوزه‌های مختلف بیان می‌کند زیرا دشمن تنها از راه نظامی، کشورها و ملت‌ها را به تسلیم وانمی‌دارد؛ حربه‌های اقتصادی، فرهنگی، تبلیغاتی، روانی و... از دیگر ابزارهای استکبار برای سلطه بر ملت‌هاست. 

بسیج؛ تفکر اخلاص و ثبات‌قدم و استواری در راه حق است
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه تفکر بسیجی یعنی تفکر ایمان، اخلاص، تقوا، تشخیص صحیح هدف، ثبات قدم و استواری در راه حق، تنها رضای الهی را در نظر داشتن و برای خدا کار کردن است، عنوان کرد: تفکر بسیجی را نمی‌توان تنها در یک جریان نظامی خلاصه و حبس کرد، بسیج یک اندیشه است که در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی، مبارزه با تحریم‌های دشمن، تبلیغاتی، جهاد تبیین و به طور کلی تمام عرصه‌هایی که دشمن ابزار خود قرار می‌دهد، باید حضور پیدا ‌کند تا دشمن طمع نکند و نقشه‌های آن از بین برود.
وی گفت: نقطه کانونی تفکر بسیجی گام برداشتن، تفکر کردن و دفاع کردن «لله» و تنها برای خداست و این رمز شکست‌ناپذیری بسیجی است؛ خداوند متعال قادر شکست‌ناپذیر است و انسانی که خود را به خداوند متعال متصل کرد، او نیز شکست‌ناپذیر خواهد شد. 
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به آیه شریفه «يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللهِ بِأَفْوَاهِهِم، کافران می‌خواهند نور خدا را با دهانشان خاموش کنند»، گفت: در طول تاریخ نمرودها، فرعون‌ها، بنی‌امیه‌ها و بنی‌عباس‌ها بسیار تلاش کردند تا توحید، حقیقت، انسانیت و نور حق را خاموش کنند اما همه شکست خوردند و طاغوت محکوم به نابودی است. 
وی اضافه کرد: مستکبرانی که امروز در برابر تفکر انقلابی، اسلامی، انسانی و مقاومت ایستاده‎اند، خیال می‎کنند قدرت و اقتدار خود را به نمایش می‌گذارند، اما در حقیقت جهالت و بلاهت خود را نشان می‌دهند. 

شکست امپراتوری رسانه‌های استکباری در تخریب چهره مقاومت
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی گفت: امروز حرکت مقدس و سرنوشت‌ساز مقاومت که ان‌شاءالله به ظهور حضرت ولی عصر(عج) پیوند خواهد خورد، روز به روز گسترده‌تر و پهنای آن فضای بیشتری از اذهان مردم جهان را فتح می‌کند. در قضایای اخیر فلسطین با اینکه تمام رسانه‌های تبلیغاتی و بنگاه‌های خبری کشورهای غربی در حمایت از رژیم اشغالگر قدس فعالیت کردند، شاهد تظاهرات گسترده مردم این کشورها در حمایت از فلسطین هستیم. 
وی ادامه داد: رسانه‌های غربی در تلاشی هماهنگ و با روایت‎های دروغین از حماس تلاش کردند از جریان مقاومت چهره‌ای خشن، بی‌رحم و آدمکش همانند داعش بسازند تا به عملیات نظامی اسرائیل در غزه مشروعیت ببخشند و بگویند اسرائیل مظلوم واقع شده است اما با وجود تمام این تبلیغات شاهد راهپیمایی‌های چند ده و چند صد هزار نفری در حمایت از فلسطین در کشورهای غربی هستیم که نشان می‌دهد تفکر مقاومت و حقیقت‌طلبی راه خود را باز می‌کند. 

نفوذ حقانیت جریان مقاومت در افکار عمومی جهان
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به همبستگی مردم کشورهای مختلف جهان با فلسطینیان و اعلام انزجار از اسرائیل بیان کرد: مقاومت و ایستادگی مردم مظلوم غزه در زیر خشن‌ترین و مخرب‌ترین بمباران‌ها و وحشیانه‌ترین رفتارهای رژیم پلید و نژادپرست صهیونیستی، ثمره خود را آشکار کرده و نشان داد «مقاومت» که برخاسته و مولود «تفکر بسیجی» بوده؛ به عنوان یک تفکر و اندیشه در حال نفوذ در جهان است.  وی تفکر بسیجی، ایمان و اعتقاد به خدا و باورمندی به سنت نصرت الهی را رمز ماندگاری مقتدرانه انقلاب اسلامی در برابر تمام کینه توزی‎ها و فتنه‌های دشمنان دانست و اظهار کرد: تفکر الهی نه شکست می‌خورد و نه به بن‌بست می‌رسد اما دشمنان از درک و فهم این حقیقت عاجز‌ هستند و همه چیز را از منظر مادیات، پول، اقتصاد، ابزار نظامی و... می‌بینند؛ حال اینکه امام راحل با همین ایمان و اعتقاد به قدرت نصرت الهی قیام کردند و رهبر عظیم الشأن انقلاب با همین اعتقاد اینچنین محکم در برابر قدرت‌های مادی ایستادگی و نقشه‌های شوم آن‌ها را به فضل الهی نقش بر آب کردند و این معنای تفکر بسیجی است. 
تولیت آستان قدس رضوی در پایان سخنان خود از تلاش‌ها و خدمات بسیجیان در حفظ امنیت حرم مطهر رضوی قدردانی کرد و گفت: زائرانی که به حرم مطهر مشرف می‌شوند در نخستین مواجهه و تعامل با عزیزان یگان محترم حفاظت برخورد می‌کنند بنابراین باید سعی کرد برخوردی در اوج احترام و عزت با زائران داشت، هر کسی پا به این حرم نورانی می‌‎گذارد مورد احترام است زیرا میهمان امام علی بن موسی الرضا(ع) است.
ایمان‌ و اعتقاد زائران امام رضا(ع) متفاوت است؛ با برخوردمان آن‌ها را دلزده نکنیم. در میزبانی از زائران امام رضا(ع) به‌گونه‌ای رفتار نکنیم که بگوید دیگر به حرم نخواهم رفت.

بسیج، دشمنان را ناامید و دوستان را به پیشرفت امیدوار می‌کند  
سرهنگ حسن صالح، فرمانده یگان حفاظت شخصیت‌ها و امنیت حرم مطهر رضوی در این مراسم باشکوه که با حضور جمع زیادی از بسیجیان و خادمیاران بسیجی در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیجیان، نیروهای پرتلاش و خستگی‌ناپذیر هستند که همواره در صحنه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری، سازندگی و... حضوری فعال و تأثیرگذار داشته و دارند. 
وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص فرهنگ بسیج، تصریح کرد: شکل‌گیری بسیج ذیل انقلاب اسلامی در حقیقت یک فرصت ناب برای نقش‌آفرینی مردم به صورت سازماندهی شده در عرصه‌های متعدد است که به وسیله امام راحل پایه‌گذاری شد و امروزه این الگو به سایر ملت‌ها صادر شده است. 
فرمانده یگان حفاظت شخصیت‌ها و امنیت حرم مطهر رضوی افزود: بسیج عبارت است از تشکیلات افراد یک مجموعه عظیم، منسجم، متعهد، آگاه، بصیر و پیش‌برنده که دشمنان را از هر اقدامی علیه کشورمان بیمناک و دوستان را به پیشرفت امیدوار می‌کند. 
سرهنگ صالح خطاب به بسیجیان و خدام حرم مطهر رضوی گفت: شما بسیجیان افتخار دارید در پایتخت معنوی جهان اسلام و در لباس مقدس بسیجی به مردم خدمت و از اماکن متبرکه این بارگاه نورانی حفاظت و دفاع می‌کنید بنابراین این توفیق والایی است که به صورت ویژه نصیب و روزی شما شده و باید شاکر آن باشید.  گفتنی است در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی و سردار سیدهاشم غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) همراه بود، از خانواده شهدای سرافراز مدافع حرم و یاران آخر��لزمانی حضرت صاحب‌الزمان(عج) از جمله شهیدان حسین حریری، جواد جهانی و جواد کوهساری با اهدای هدایایی متبرک از سوی آستان مقدس رضوی قدردانی شد. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه