چیپ کُشنده

حذف ناباورانه تیم ملی فوتبال از جام جهانی زیر ۱۷سال

چیپ کُشنده


بازیکنان تیم فوتبال نوجوانان ایران با اشتباهاتی که در پنالتی‌ها داشتند، رؤیای رسیدن به یک چهارم نهایی و نیمه نهایی را بر باد دادند.دیدار تیم‌های نوجوانان ایران و مراکش در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال اندونزی در ورزشگاه «گلورا بونگ تومو» برگزار شد که این مسابقه در ۹۰ دقیقه با تساوی یک به یک به پایان رسید. تک گل ایران در این مسابقه را اسماعیل قلی زاده (۷۳) به ثمر رساند. نسیم عزوزی(۴+۹۰) برای مراکش گل زد.
با رقم خوردن این تساوی تعیین تیم برنده مستقیم به ضربات پنالتی رفت که طی آن مراکشی‌ها به پیروزی ۴ بر یک رسیدند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

چه وقت چیپ‌زدن بود
عرفان درویش عالی پنالتی اول را به گل تبدیل کرد. حسام نفری دومین زننده پنالتی ایران بود که او ضربه‌اش را چیپ زد و از بالای دروازه خالی به بیرون رفت. کسری طاهری سومین ضربه پنالتی ایران را زد که دروازه بان مراکش توپ را مهار کرد اما سیستم ویدئویی به دلیل جلو آمدن دروازه بان حریف تشخیص تکرار داد، اما بازهم طاهری نتوانست توپ را گل کند.

عبدی: اگر خسته نبودیم نتیجه دیگری رقم می‌خورد
حسین عبدی، سرمربی تیم ملی گفت: به تیم مراکش تبریک می‌گویم، تیم خیلی خوبی بودند. آن‌ها توانستند در دقایق پایانی به تساوی برسند و در ضربات پنالتی برنده شوند.
او ادامه داد: بچه‌های ما خیلی خوب بودند و با فشاری که روی آن‌ها بود، خوب بازی کردند. از شهری به شهر دیگر سه ساعت مسافرت داشتیم و یک پرواز دوساعته هم داشتیم، ولی حریف پنج روز تقریباً اینجا بود و تمام تمریناتشان اینجا برگزار شد.
عبدی درمورد این رویارویی و شکست شاگردانش گفت: اسم این بازی را بازی اشک‌ها و لبخندها می‌گذارم؛ چون که یک بر صفر جلو بودیم، بازی مساوی شد و در پنالتی شکست خوردیم. اگر بچه‌های ما کمتر خسته بودند شاید نتیجه دیگری رقم می‌خورد. از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

​​​​​​​خبرنگار: حمیدرضا خداشناس

برچسب ها :
ارسال دیدگاه