حمله به حقیقت

رژیم صهیونیستی در 46روز 65خبرنگار را به شهادت رسانده است

حمله به حقیقت

«تلاش‌های جدید رژیم صهیونیستی برای ترساندن خبرنگاران؛ ساکت نباشید... جنایت‌های اشغالگران را افشا کنید» این توییتی است که «فرح عمر» خبرنگار شبکه المیادین لبنان درباره ضرورت روشنگری درباره جنایت صهیونیست‌ها منتشر کرد.


او اما دیروز شهید شد. رژیم صهیونیستی فرح و همکارش «ربیع المعماری» عکاس شبکه المیادین را در حالی که مشغول انجام رسالت خبری خود در شهر طیرحرفا در جنوب لبنان بودند با دو موشک پهپاد هدف قرار داد. 
به این ترتیب در 46روز گذشته از جنگ، شمار شهدای خبرنگار در غزه به ۶5نفر رسید. «آیات الخضور» خبرنگار فلسطینی نیز روز دوشنبه بر اثر بمباران‌های ارتش صهیونیست در بیت لاهیا در شمال نوار غزه به شهادت رسید. دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین این دست ترورها را سلسله جنایات هدفمند رژیم صهیونیستی با هدف خاموش کردن صدای حقیقتی دانست که اشغالگران و کشتارهای مداوم آن‌ها در نوار غزه را برملا می‌کنند. «غسان بن جدو» مدیر المیادین هم پس از شهادت دو خبرنگار این شبکه با بیان اینکه دشمن ترسو عمداً خبرنگاران ما را هدف قرار داد، گفت: اسرائیل نمی‌تواند ما را ساکت کند.

ترس از افشای حقیقت
سید احمد سادات، مدیر پیشین شبکه العالم در گفت‌وگو با قدس با اشاره به هدف قرار دادن خبرنگاران توسط رژیم صهیونیستی طی 46روز گذشته در جنگ غزه، گفت: نیروهای اشغالگر اسرائیل از نقش رسانه‌ها در افشای جنایات این رژیم و تغییر روایت یا تبلیغاتی که اشغالگران درخصوص مردم فلسطین انجام می‌دهند، هراس دارند. رژیم اسرائیل در تلاش است مطالبی را منتشر کند که با واقعیت و حقیقت حقوق فلسطینی‌ها متفاوت باشد، بنابراین سعی دارد صدای رسانه‌ها را خاموش کند.
وی تصریح کرد: جنایتی که در غزه توسط رژیم صهیونیستی در حال وقوع است مردم جهان را شوکه کرده و این رسانه‌ها بودند که توانستند مردم را آگاه سازند. آنچه توسط صهیونیست‌ها و برخی دولت‌های غربی در رسانه‌ها و از طریق شبکه‌های اجتماعی در روزهای ابتدایی جنگ منتشر می‌شد امروز با شکست مواجه شده است. او در ادامه افزود: در هفته‌های اول عملیات طوفان الاقصی صهیونیست‌ها با استفاده از ابزار رسانه‌ای که در اختیار داشتند سعی کردند واقعیت‌های جنگ را وارونه نشان داده و با خبرسازی‌های جعلی، اوضاع را به نفع خود تغییر دهند. در نظرسنجی‌هایی که ابتدا صورت گرفت این رژیم توانست بر افکار عمومی در سطح جهان تأثیر بگذارد به‌طوری‌که بسیاری از مقامات کشورهای اروپایی و مردم را با خود همراه سازد. 
مدیر پیشین شبکه العالم اظهار کرد: اما باگذشت زمان، بسیاری از خبرنگاران، افراد صاحب رسانه و مرتبط با شبکه‌های اجتماعی واقعیت‌هایی از صحنه‌های جنگ و جنایات صهیونیست‌ها در غزه را نمایش دادند که منجر به تغییر دیدگاه افکار عمومی درخصوص صهیونیست‌ها شد و بسیاری از خبرسازی‌های دروغ آن‌ها را رسوا کرد. سادات با اشاره به حضور خبرنگاران در خط مقدم نبرد با رژیم صهیونیستی در 46روز گذشته، گفت: وقتی حادثه و تنشی صورت می‌گیرد و گزارشگر یا فیلمبرداری برای پوشش خبری می‌رود، مستقیماً مورد هدف گلوله قرار می‌گیرد، همان‌طور که به‌تازگی در مورد شهید «شیرین ابوعاقله» اتفاق افتاد و در حالی‌که تیم 
فلسطین الیوم او را همراهی می‌کرد آن‌ها هم مورد حمله قرار گرفتند. این رژیم ابتدا سعی داشت این اتفاق را به گردن نیروهای مقاومت و حماس بیندازد اما به مرور زمان اصل ماجرا برای افکار عمومی آشکار و چهره جنایتکار اسرائیل در این حادثه مشخص شد. مدیر پیشین شبکه العالم در ادامه افزود: در مقابل، خبرنگارانی از شبکه‌های فاکس‌نیوز و سی‌ان‌ان در کنار سربازان اسرائیلی در بیمارستان شفا حضور دارند و به دروغ در راستای اهداف صهیونیست‌ها گزارش تهیه و با خبرنگارانی که واقعیت این جنگ را مخابره می‌کنند مقابله می‌کنند. جنگ اسرائیل علیه غزه، خونین‌ترین جنگ برای خبرنگاران است.
سادات در پاسخ به این پرسش که چرا نهادهای بین‌المللی در برابر جنایات صهیونیست‌ها علیه خبرنگاران اقدامی انجام نمی‌دهند، گفت: امروز نهادهای بین‌المللی هیچ جایگاه بازدارندگی در عرصه جهانی ندارند، چراکه در هفته‌های گذشته هر قطعنامه‌ای که علیه جنایات صهیونیست‌ها صادر می‌شد توسط آمریکا و انگلیس وتو می‌شد. نهادهای بین‌المللی ابزار دست قدرت‌های امپریالیسم و صهیونیسم جهانی هستند به‌طوری‌که هرجا لازم بدانند از آن استفاده می‌کنند.

خبرنگار: سید حسین حسینی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه