«سنت‌های کارآمد و سبک زندگی طلبگی» نقد و رونمایی شد

«سنت‌های کارآمد و سبک زندگی طلبگی» نقد و رونمایی شد

همزمان با سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، آیین رونمایی و نقد و بررسی کتاب «سنت‌های کارآمد و سبک زندگی طلبگی» برگزار شد.


در این مراسم که توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌رضوی با مشارکت کارگروه سنت‌های کارآمد حوزه علمیه برگزار شد، نویسنده کتاب در  سخنانی اظهار کرد: حوزه علمیه در طول سالیان و قرن‌ها یک هویت و تعریفی داشته و هدف از نگارش این کتاب، معرفی هویت حوزه علمیه بوده است.
نویسنده «سنت‌های کارآمد و سبک زندگی طلبگی» با بیان اینکه ابتکار خلق این اثر در حوزه علمیه خراسان رضوی شکل گرفت، گفت: در واقع این کتاب حاصل نشست‌ها، همایش‌ها، سفرها و گفت‌وگو با اساتیدی است که در طول سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ انجام و تنظیم شده، از داده‌‎ها ایده گرفته و در نهایت تبدیل به سیره و جملاتی از بزرگان شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی در توصیف اثر گفت: این کتاب از سه فصل سنت‌های اخلاقی و معنوی، عملی و تبلیغی و علمی و معرفتی تشکیل شده که شاکله اصلی سنت‌های کارآمد را تشکیل می‌دهد. حوزه علمیه در تعریف دقیق خود به معنای حوزه سنتی بسیار متجدد است. بازشناسی انجام شده در این کتاب برای این است به طلبه نشان دهیم این سنت‌ها متعلق به اهل بیت(ع) بوده است. کتاب «سنت‌های کارآمد و سبک زندگی طلبگی» اثر حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمسعود مرتضوی در ۲۴۰ صفحه توسط انتشارات حوزه علمیه خراسان در سال ۱۴۰۲ به چاپ رسیده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه