خراسان رضوی نیازمند شهرک تخصصی «فرآوری سنگ» است

خراسان رضوی نیازمند شهرک تخصصی «فرآوری سنگ» است

معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این استان نیازمند شهرک صنعتی «فراوری سنگ» است و راه‌اندازی آن در شهرک صنعتی کاویان (شهرستان فریمان) بخشی از نیاز صاحبان صنایع معدنی استان را تأمین می‌کند.


محمد توکلی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: معادن سنگ متعددی در اطراف مشهد و فریمان وجود دارد که می‌توان با ایجاد شهرک فراوری سنگ یا واحدهای سنگبری در آن‌ها به صنایع معدنی در استان خراسان رضوی رونق زیادی بخشید.
وی بیان کرد: با توجه به نزدیکی خراسان رضوی به افغانستان و وجود معادن سنگ متعدد در این استان، ایجاد شهرک تخصصی فراوری سنگ در نزدیکی شهرک صنعتی کاویان می‌تواند منجر به ارزش افزوده زیادی برای استان شود.
معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به مشکل تأمین خوراک برای صنایع فولادی در استان اشاره و اظهار کرد: چندین سال است موضوع تأمین خوراک صنایع فولادی این استان پیگیری می‌شود؛ چرا که سهم بزرگی از سنگ آهن تهیه شده در مجتمع سنگان خواف سهم واحدهای تولیدی خارج استان می‌شود.
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی خراسان رضوی گفت: داده‌های آماری نشان می‌دهد خراسان رضوی به لحاظ تعداد و سهم از معادن کشور، رتبه نخست را در میان استان‌ها به خود اختصاص داده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه