۱۷ درصد اراضی کشاورزی رشتخوار با روش‌های نوین آبیاری می‌شوند

۱۷ درصد اراضی کشاورزی رشتخوار با روش‌های نوین آبیاری می‌شوند

بیش از 5هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار با سامانه‌های نوین آبیاری می‌شوند که معادل ۱۷ درصد اراضی شهرستان رشتخوار است.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار واقع در جنوب خراسان رضوی گفت: وسعت اراضی کشاورزی رشتخوار ۳۱ هزار و ۶۵۸ هکتار بوده که از این میزان ۱۱ هزار و ۳۵۲ هکتار زراعی و بقیه باغی است.
علیمردان خزایی افزود: سامانه‌های نوین آبیاری کاربردی در رشتخوار قطره‌ای، کم‌فشار و زیرسطحی است که با هدف صرفه‌جویی در مصرف آب به ویژه در فصل تابستان که شاهد خاموشی مداوم موتور چاه‌ها به دلیل قطع برق در این شهرستان هستیم، استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از ۹هزار و ۷۰۰ خانوار در رشتخوار از طریق کشاورزی ارتزاق می‌کنند، گفت: مهم‌ترین محصولات کشاورزی به ترتیب وسعت کشت شامل پسته با سطح زیر کشت ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار، زعفران با ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار، گندم با 4هزار و ۵۰۰ هکتار، جو با ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار و پنبه با 3هزار و ۵۰۰ هکتار است.
وی در ادامه با اشاره به منابع آبی رشتخوار گفت: منابع آبی این شهرستان شامل ۴۱۰ حلقه چاه عمیق، ۱۰ حلقه چاه نیمه‌عمیق، ۸۳ رشته قنات، ۱۰ دهنه چشمه، هفت رودخانه فصلی و ۶ رودخانه 
دائمی است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه