تشییع پیکر زنده‌یاد «اسلامی ندوشن» دوم آذر در نیشابور

تشییع پیکر زنده‌یاد «اسلامی ندوشن» دوم آذر در نیشابور

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: پیکر زنده‌یاد «اسلامی ندوشن» پنجشنبه دوم آذر ساعت ۸ صبح در نیشابور تشییع می‌شود.


محمد حسین‌زاده اظهار کرد: شهرستان مفاخرپرور نیشابور برای استاد بزرگ ادبیات مرحوم «محمدعلی اسلامی ندوشن» آغوش گشوده است و پیکر این ادیب بزرگ روز پنجشنبه با برپایی مراسم تشییع باشکوهی در جوار آرامگاه عطار به خاک سپرده می‌شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: روز یکشنبه پیکر استاد ندوشن پس از گذشت یک سال و نیم از درگذشت ایشان، به ایران بازگشت و با برنامه‌ریزی انجام شده و همراهی خوبی که مسئولان نیشابور داشتند، این مراسم پنجشنبه این هفته در نزدیکی آرامگاه عطار با حضور استادان حوزه ادبیات و دوستداران ایشان برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: از آنجا که قرار است پیکر استاد ندوشن در شهرستان‌های دیگری نیز تشییع شود، تاریخ‌های متعددی برای خاکسپاری پیکر ایشان گفته شده بود که در نهایت با هماهنگی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور و استان، ساعت ۸ صبح پنجشنبه، دوم آذر برای تدفین پیکر استاد اسلامی ندوشن در نظر گرفته شده است.
حسین‌زاده خاطرنشان کرد: از زمان درگذشت مرحوم اسلامی ندوشن، سنگ مزاری برای وی در باغ مشاهیر در نزدیکی آرامگاه عطار نیشابوری در نظر گرفته شده بود و پیکر آن مرحوم در آن محل به خاک سپرده خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه