هر هفته یک مدرسه در مشهد افتتاح خواهد شد

هر هفته یک مدرسه در مشهد افتتاح خواهد شد

فرماندار مشهد گفت: یکی از اقدام‌های ویژه‌ای که انجام شده، نهضت مدرسه‌سازی در شهرستان است. از همین هفته تا پایان اردیبهشت سال آینده، هر سه‌شنبه یک مدرسه در شهرستان افتتاح خواهد شد که تأثیر زیادی بر افزایش سرانه آموزشی در مناطق مختلف شهرستان به‌خصوص بخش‌های کم‌برخوردار خواهد داشت.


محسن داوری در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان که در اتاق جلسات فرمانداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: جنایت ددمنشانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی در غزه، تصویر روشن آن چیزی است که پیش‌تر در تاریخ روایت شده بود و شاید بسیاری از مردم گمان می‌کردند چنین توحشی به تاریخ پیوسته اما اکنون جامعه بین‌الملل از حقیقت آگاه است و امیدواریم این حکومت ظلم هر چه زودتر از عالم پاک و براندازی شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدام‌های ویژه‌ای که انجام شده، نهضت مدرسه‌سازی در شهرستان است. از همین هفته تا پایان اردیبهشت‌ سال آینده، هر سه‌شنبه یک مدرسه در شهرستان افتتاح خواهد شد که تأثیر زیادی بر افزایش سرانه آموزشی در مناطق مختلف شهرستان به‌خصوص بخش‌های کم‌برخوردار خواهد داشت زیرا در حال حاضر شهرستان مشهد و استان خراسان رضوی وضعیت قابل قبولی در سرانه‌های آموزشی ندارد و در حاشیه شهر سرانه آموزشی به 8/1 مترمربع به ازای هر دانش‌آموز می‌رسد و در مشهد مدرسه‌های سه شیفته داریم در حالی که در سایر شهرستان‌ها حتی مدارس دو شیفت از بین رفته است.
داوری با تأکید بر ضرورت حمایت دستگاه‌ها از طرح جدید فرهنگی شهرداری مشهد گفت: طرح فرهنگی «همه پای ‎کار تربیت» برنامه مؤثری است که خوشبختانه شهرداری مشهد با هدف طبقه‌‎بندی اقشار مختلف مردم، خوراک فکری و فرهنگی مرتبط را به آنان ارائه می‌کند. 
بر همین اساس، باید همه دستگاه‌ها یک رابط تعیین کنند تا از طریق معاونت سیاسی فرمانداری با شهرداری ارتباط برقرار کنند و از این بسته فرهنگی بهره‎مند شوند زیرا نسل دهه‌‎ هشتادی و‎‌ نودی‎ها، نسل آینده‌‎ساز کشور هستند و باید به پرورش آنان توجه شود.

تمدید اجرای طرح برخورد با دستگاه‌های پرمصرف در حوزه آب
فرماندار مشهد تصریح کرد: در موضوع آب اگر چه از تابستان بحرانی مشهد عبور کرده‌ایم اما هنوز مسئله کمبود منابع آبی، مشهد را تهدید می‌کند. به همین دلیل، طرح برخورد با دستگاه‌های پرمصرف در حوزه آب همچنان در دستور کار خواهد بود و سازمان‎هایی که نتوانند مصرف خود را مدیریت کنند، جریمه می‌شوند.
وی تأکید کرد: همه دستگاه‌ها در دو مؤلفه باید همچنان پای ‌کار باشند؛ یکی خدمت‌رسانی و به بهره‌برداری رساندن پروژه‌های نیمه‌تمام و دیگری موضوع انتخابات که در جریان آن، دستگاه‌ها باید آخر هر هفته اقدام‌های خود را در این باره به فرمانداری ارائه کنند. 
داوری افزود: این خیلی مهم است که در آستانه سفر دوم ریاست جمهوری به مشهد، ارزیابی دقیقی از پروژه‌های سفر اول صورت بگیرد و مدیران آگاه باشند که چه برنامه‎‌هایی اولویت دارد، چه پروژه‌هایی نیمه‌تمام است و در چه زمینه‎‌هایی خدمت به مردم موفقیت‌‎آمیز بوده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه