جوکوویچ بهترین تنیس‌باز تاریخ است!

پایان بحث

جوکوویچ بهترین تنیس‌باز تاریخ است!

نواک جوکوویچ، ستاره پر فروغ دنیای تنیس، یکشنبه شب با دفاع از عنوان قهرمانی در تور‌نهایی به تنهایی رکورددار قهرمانی در این تورنمنت بزرگ شد. او رکورد مشترک خودش را با فدرر با 6 قهرمانی شکست و با هفت قهرمانی به تنهایی پیشتاز شد.


حالا او چهار رکورد اصلی دنیای تنیس مردان را در اختیار دارد. ۲۴ قهرمانی گرند اسلم، هفت قهرمانی تورنهایی ، ۴۰ قهرمانی مسترز ۱۰۰۰ امتیازی و بیش از ۴۰۰ هفته صدرنشینی در صدر جدول تنیس مردان جهان. کسی حتی نزدیک به شکستن این رکوردهای او هم به نظر نمی‌رسد.
با روندی که او در پیش گرفته است، به نظر می‌رسد در کمتر از دو سال بتواند رکورد جیمی کانرز برای بیشترین تعداد جام در بالاترین سطح تنیس را هم بشکند. اگر او مدال طلای المپیک ۲۰۲۴ پاریس را هم به کارنامه افتخاراتش اضافه کند، دوران فعالیت خیره کننده‌اش را از همه نظر تکمیل خواهد کرد. چیزی که برای این ستاره در دسترس به نظر می‌رسد. او در ۳۶ سالگی در سال ۲۰۲۳ موفق به کسب سه عنوان گرند اسلم و حضور در فینال دیگری، دو قهرمانی مسترز و تورنهایی شد و در تورنمنت پایانی نشان داد رقبایش با او فاصله زیادی دارند. او در مسابقه نیمه نهایی مقابل کارلوس آلکاراس و مسابقه فینال مقابل یانیک سینر بالاترین کیفیت ضربات را برای یک بازیکن در طول سال ۲۰۲۳ ثبت کرد و به نظر می‌رسد قصد توقف در سال آینده را هم نداشته باشد و عزمش را برای ثبت یکی از بهترین دوران‌های فعالیت برای یک ورزشکار در هر رشته‌ای را جزم کرده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه