آتش‌بس موقت میان گل‌محمدی و درویش

تا بازی النصر  همدیگر را تحمل کنید!

آتش‌بس موقت میان گل‌محمدی و درویش

اوضاع آشفته اردوی پرسپولیس پس از شکست شاگردان گل‌محمدی برابر سپاهان به حدی جنجال‌آفرین شد که بسیاری معتقد بودند از میان گل‌محمدی و درویش یک نفر باید از اتوبوس پرسپولیس پیاده شود، اما هیچ یک از این دو نفر از مواضع خود ذره‌ای عقب‌نشینی نکردند، به همین دلیل اوضاع به شکل ناباورانه‌ای پیچیده شد.


ماجرا تا حدی پیش رفت که حامیان درویش و گل محمدی بدون ذره‌ای خویشتنداری در اظهارات خود طرف مقابل را متهم به کارشکنی می‌کردند و خواستار کنار رفتن وی از مسئولیت در باشگاه پرسپولیس می‌شدند. افزایش تنش میان حامیان گل محمدی و درویش نقش بنزین روی آتش اختلافات داخلی در اردوگاه پرسپولیس را ایفا کرد، به همین علت علی پروین که چهره مورد قبول طرفین به شمار می‌رود، به عنوان واسطه وارد ماجرا شد تا شاید این معرکه جنجالی را موقتاً پایان دهد.
هرچند به نظر می‌رسد میانجیگری علی پروین در این قائله پر سر و صدا فعلاً سبب آتش بس میان گل‌محمدی و درویش شده اما بعید به نظر می‌رسد این فضا دوام زیادی داشته باشد؛ به ویژه اینکه پرسپولیس در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شانس زیادی برای راهیابی به مرحله حذفی را ندارد و توقف مقابل استقلال تاجیکستان کار صعود را برای گل‌محمدی و شاگردانش سخت کرد.
با این حال علی پروین در جریان مذاکره تلفنی خود با گل محمدی و درویش به آن‌ها توصیه کرده فعلاً هیچ یک علیه یکدیگر مصاحبه نکنید و اجازه دهید آرامش بر اردوی پرسپولیس حاکم شود تا تیم متضرر نشود، وی به هر دو طرف قول داده مانع مصاحبه‌های تند و تیز پیشکسوتان علیه آن‌ها ‌شود تا این آتش‌بس نقض نشود.
پروین از  گل‌محمدی می‌خواهد حواشی تیمش را کم کند و اگر بتواند این حواشی را کنترل کند، همانند فصل گذشته می‌تواند تیم را قهرمان کند. همچنین به سرمربی سرخپوشان اطمینان می‌دهد به پیشکسوتان می‌گوید علیه تیم و شخص او موضع نگیرند و مصاحبه حاشیه‌ای انجام ندهند. پروین در  جریان تماس با گل‌محمدی تأکید می‌کند تیم خوبی دارد و این تیم حیف است که نتواند مقابل النصر نتیجه نگیرد. بهتر است که فضای انگیزشی را در تیم ایجاد کند و بازیکنان از این حال و هوا خارج شوند.
 اما سؤال اینجاست آیا علی پروین در این مسیر موفق خواهد شد یا اینکه به محض ناکامی احتمالی در عربستان دوباره تنش میان موافقان و مخالفان در پرسپولیس بالا خواهد گرفت!
برای رسیدن به پاسخ این پرسش باید نیم نگاهی به سئول شمالی داشت، جایی که وزیر ورزش و جوانان به درویش اعلام کرده فعلاً اداره امور باشگاه را برعهده گیرد تا تکلیف پرسپولیس روشن شود، شاید به همین علت بود که روز شنبه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس با انتشار اطلاعیه ای ضمن اعلام حمایت از گل محمدی و درویش آن‌ها را به خویشتن‌داری دعوت کرد تا سرخپوشان در آینده‌ای نه چندان دور از این ناحیه متضرر نشوند.
با وجود این، به نظر می‌رسد عمر همکاری طرفین به پایان خود نزدیک شده است، اما فعلاً برای اینکه بهانه‌ای برای توجیه ناکامی به میان نیاید به طرفین توصیه شده موضوع اختلافات را به فراموشی بسپارند تا نتیجه دو بازی بعدی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روشن شود، آن گاه در آرامش و به‌دور از فضای متشنج فعلی در این خصوص تصمیم گرفته خواهد شد.
گفته می‌شود علی پروین نیز از این فعل و انفعالات خبردار شده به همین علت با بهره‌گیری از دامنه نفوذ خود میان گل محمدی و درویش و طیفی از پیشکسوتان پرسپولیس به عنوان میانجی وارد این ماجرا شده تا  در آینده همچنان بتواند از قدرت کاریزماتیک خود بهره بگیرد، در حالی که از گوشه و کنار شنیده می‌شود وزارت ورزش هیچ برنامه‌ای برای حضور یا به کارگیری او در چرخه مدیریتی ندارد و صرفاً پروین به عنوان یک پیشکسوت قدیمی باشگاه پرسپولیس می‌تواند نظر مشورتی ارائه دهد.

خبرنگار: سینا حسینی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه