خاطرات یک کارآگاه فراموشکار

نگاهی به «دفتر یادداشت» با بازی رضا عطاران

خاطرات یک کارآگاه فراموشکار

سریال «دفتر یادداشت» با نقش‌آفرینی رضا عطاران به پخش در فیلم‌نت رسید تا طرفداران کمدی، دستشان در سبد متنوع شبکه نمایش خانگی خالی نماند. 


این سریال ساخته کیارش اسدی‌زاده است که سریال «هفت» ساخته او نیز از پلتفرم تماشاخونه پخش می‌شود. اسدی‌زاده در این کمدی، ماجرای کارآگاهی که به خاطر مشکل مغزی و فراموشی‌های پی در پی در آسایشگاه به سر می‌برد را روایت می‌کند. رضا عطاران 55 ساله در نقش «ایرج مجد» شخصیت کارآگاهی را بازی می‌کند که توسط دوستش حمید (حسن معجونی) از آسایشگاه مرخص می‌شود تا پس از مرگ خواهرش با حضور در خانه پدری، خاطراتش را به یاد بیاورد اما یادآوری خاطره‌ای از دوران کودکی، این ظن را در او تقویت می‌کند که ممکن است خواهرش به قتل رسیده باشد و یک سرنخ مهم برای کارآگاه زیرکی چون ایرج است. 
کارگردان در قسمت اول با نشان دادن یک موقعیت خرابکارانه و یافتن مجرم براساس آثار باقیمانده توسط ایرج به مخاطب نشان می‌دهد با یک کارآگاه زیرک روبه‌رو است که به خاطر بیماری‌اش دچار فراموشی می‌شود و همین بستر فراموشی، دست کارگردان را در ایجاد موقعیت‌های کمدی و فانتزی باز می‌گذارد. 
اسدی‌زاده در قسمت اول سعی می‌کند به هر شکلی مخاطب را بخنداند و گاهی به شوخی‌های دم‌دستی و جنسی هم متوسل می‌شود در حالی که برگ برنده او در این سریال، رضا عطاران است که یک ستاره محبوب در دنیای کمدی سینمای ایران به شمار می‌رود. عطاران یک دهه پیش با بازی در فصل سوم سریال «قلب یخی» به کارگردانی سامان مقدم، نخستین حضور خود در یک سریال شبکه نمایش خانگی را تجربه کرده و حالا برای دومین بار در قالب کاراکتری متفاوت با نام ایرج ظاهر شده است؛ مردی با موها و ریش‌های سفید و یک بارانی کرم ‌رنگ بلند که قرار است نقش کارآگاهی متفاوت را بازی کند. 
نخستین قسمت «دفتر یادداشت» نشان داد مخاطب با یک کمدی خنده‌دار و جذاب روبه‌رو است که قرار است با قصه‌های جنایی، شوخی کند. 
در این سریال که ظهر جمعه هر هفته از پلتفرم فیلم‌نت پخش می‌شود، علاوه بر معرفی زوج کمدی جدید رضا عطاران و حسن معجونی، بازیگران دیگری از جمله مینا ساداتی، کاظم سیاحی، سوگل خلیق، زهرا داوودنژاد، بیژن بنفشه‌خواه، الهام پاوه‌نژاد و اردشیر رستمی نقش‌آفرینی می‌کنند.

​​​​​​​خبرنگار: زهره کهندل

برچسب ها :
ارسال دیدگاه