رؤیاپردازی افراطی

رؤیاپردازی افراطی

میم.ظرافتی


​​​​​​​8675...0915 وزیر صمت دیروز درباره خودرو گفت: «باید دغدغه مردم از لحاظ خودرو را برطرف کنیم، به‌طوری‌که تولید به حداکثر برسد... باید اقدامی انجام شود که هر ایرانی بتواند یک خودرو وارد کند، اما نباید این اتفاق منجر به بالا رفتن قیمت ارز شود و افرادی که توانایی خرید خودرو ندارند تاوان آن را پس دهند...». به نظر شما منظور وزیر از این حرفا چیه؟ چی میشه الان؛ تولید زیاد میشه، به هر ایرانی اجازه میدن یک خودرو وارد کنه؟
 اینکه دقیقاً چی میشه، تولید خودرو زیاد میشه، کیفیتش کم میشه، دغدغه مردم برطرف میشه یا نمیشه رو نه وزیر میدونه و نه ما، فقط از اون قسمتش که گفتن «نباید منجر به بالا رفتن قیمت ارز بشه» معلومه که هر ایرانی نمی‌تونه به این زودی‌ها واسه خودش خودرو وارد کنه!
4355...0917 آقا واقعاً من از خودم و زندگیم ناامید شدم. یک هنرمند در صفحه شخصی‌اش نوشته آگهی فروش یک ویلا در تهران رو دیده که نوشته شده فقط 89 میلیارد! بعد نشسته حساب کرده اگه بتونه 250سال عمر کنه و همه حقوقشو بذاره کنار، شاید بتونه همچین خونه‌ای رو بخره. واقعاً این قیمتا درسته؟ ما هم بشینیم اینجوری حساب کنیم کی می‌تونیم خونه بخریم؟
 شما چرا این‌قدر تلخ و ناامیدانه برخورد می‌کنی پدرجان؟ ان‌شاءالله اون آگهی به ریال بوده نه تومن! حالا به تومن هم باشه، من و شما چرا بشینیم محاسبه کنیم چطوری می‌تونیم خونه 89 میلیارد تومنی بخریم؟ چرا رؤیاپردازی افراطی کنیم؟ الان خود شما... بشین حساب کن مثلاً 10سال حقوقتو بذاری کنار، از قرار سالی 150میلیون، روی هم میکنه یک میلیارد و 500 میلیون تومن... خداییش با این مبلغ اصلاً عاقلانه است آدم رؤیاپردازی 89میلیارد تومنی کنه؟ خونه 7یا8 میلیاردی پیدا نمیشه مگه؟ 
5033...0912 من دیدم بعضی خبرگزاری‌ها خطاب به نمیدونم مسئولان کجا نوشته بودن: «به جای ادبیات پادگانی، با مطبوعات تعامل کنید». خواستم بپرسم مگه مسئولان با شما پادگانی برخورد می‌کنن؟
نه والا... البته این مسئولان هم که شما گفتی یه کم مبهمه... خداییش تا حالا هیچ مسئولی به ما خبردار... به چپ چپ، به راست راست، از جلو نظام و اینا نگفته... حالا بنا به مصالح و منافع این ستون حقیر طنز و شرایط حساس کنونی ممکنه گاهی بگن خبردار! ما هم حواسمونو جمع کنیم، ازجلو نظام بهمون بدن، سینه‌خیز بریم حتی توی یه مطلب، بگن پامرغی برو و ما بریم... ولی اهل به چپ چپ و چپ و راست و اینجور جناح‌بازی‌ها نیستیم
 خداییش.  

برچسب ها :
ارسال دیدگاه