سکوها عامل اخراج نوراللهی

سکوها عامل اخراج نوراللهی


احمد نوراللهی، هافبک دفاعی تیم الوحده امارات در نخستین مسابقه ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی از لیست تیم ملی خط خورده و مهم‌ترین غایب ایران بود که حتی روی نیمکت هم جایی نداشت.نکته سؤال‌برانگیز جایی بود که احمد نوراللهی کنار بازیکنان جوان کنار گذاشته شده از لیست بازی هنگ‌کنگ و مهرداد محمدی، روی سکوهای ورزشگاه آزادی حاضر نبود و سرانجام تیم ملی ساعاتی پس از این مسابقه در مورد وضعیت نوراللهی شفاف‌سازی کرد.
سایت فدراسیون فوتبال در این خصوص نوشت: «به منظور حفظ اتحاد تیمی و در پی رفتار غیرحرفه‌ای احمد نوراللهی و با تصمیم کادر فنی، این بازیکن از تیم ملی کنار گذاشته شد». 
امیر قلعه‌نویی از ابتدای حضورش روی نیمکت تیم ملی چندین بار بازیکنان مهم و باتجربه‌ را به دلیل مسائل انضباطی خط زده است. آخرین نمونه آن حسین کنعانی بود که پس از اخراج غیرفنی مقابل ازبکستان در کافا، از لیست فیفادی شهریورماه خط خورد. پیش‌تر شهریار مغانلو نیز چنین شرایطی را تجربه کرده بود.
یکی از پرترافیک‌ترین پست‌های تیم ملی همین هافبک دفاعی است و امیر قلعه‌نویی در مورد انتخاب بازیکن در این پست دستِ بازی دارد و این خط خوردن انضباطی بدون شک کار نوراللهی را حتی برای اردوهای بعدی نیز سخت می‌کند. نکته مهم اینکه پیش آمدن چنین اتفاقی برای احمد نوراللهی بعید به نظر می‌رسید اما او حالا باید چمدان‌هایش را ببندد و به امارات برگردد. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه