رسوایی سناریوسازی صهیونیست‌ها

بنا به اعتراف رژیم‌صهیونیستی هیچ تونل و سایت نظامی زیر بیمارستان شفا پیدا نشد

رسوایی سناریوسازی صهیونیست‌ها

سناریوسازی احمقانه صهیونیست‌ها برای توجیه حمله نظامی به بیمارستان شفا در غزه و کشتار غیرنظامیان، با برملا شدن ابعاد دروغین آن، حال به رسوایی بزرگ و عاملی برای انتقاد و البته تمسخر اشغالگران بدل شده است.


پیش‌تر، نظامیان صهیونیست در یورش به بیمارستان شفا ضمن تفتیش اتاق‌های مختلف آن و بازجویی از کادر درمان و آوارگان فلسطینی که در این بیمارستان پناه گرفته‌ بودند، ضمن انتشار تصاویری مدعی شدند «سلاح و مرکز فرماندهی عملیات حماس را در این مکان» کشف کرده‌اند!  
با این حال، این ادعا از همان ابتدا با تردید جدی مواجه شد. شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان، روز پنجشنبه اعلام کرد هیچ مدرکی دال بر کشف شبکه تونلی حماس در زیر بیمارستان شفا وجود ندارد. واشنگتن پست هم به نقل از یک دیپلمات اروپایی گزارش داد هیچ تونل یا مرکز فرماندهی که ارتش اسرائیل مدعی شده بود زیر مرکز پزشکی شفا قرار دارد، پیدا نشده است؛ بنابراین غرب، رژیم اسرائیل را برای موافقت با آتش‌بس زیر فشار قرار خواهد داد. این دروغ جنجالی تا جایی سروصدا به پا کرد که خبرنگاران و تحلیلگران سیاسی اسرائیلی نیز ادعای وجود شبکه تونل حماس در زیر بیمارستان شفا غزه را به باد انتقاد گرفتند. «لیران لوی» خبرنگار روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نوشت: «باید بگویم مدارک ارائه‌شده قانع‌کننده‌ نیست. تنها مقدار کمی اسلحه، یک تقویم به زبان عربی و دهانه‌ای که شبیه دهانه آسانسور بود نشان داده شد. سایت افسانه‌ای که پیش از حمله به ما نشان دادند کجاست؟ ستادهای فرماندهی، انبارهای تجهیزات نظامی و همه چیزهایی که در مورد آن‌ها صحبت کردند کجا هستند؟ امیدوارم آن‌ها ثابت کنند این حمله ارزش این همه حمله جهانی پس از این نتایج بسیار بد را داشته است».
طوفانی که طومار نتانیاهو را در هم می‌پیچد؟
اما همزمان با این تحول و در حالی که فشار خانواده‌های اسرای صهیونیست در دست حماس، بر بنیامین نتانیاهو برای کناره‌گیری از مقام نخست‌وزیری به اوج خود رسیده، حال نظرسنجی‌ها از اوضاع وخیم  و افت شدید محبوبیت «بی‌بی» نزد افکار عمومی داخلی حکایت دارد. نظرسنجی روزنامه عبری‌زبان معاریو نشان می‌دهد در صورت برگزاری انتخابات، حزب لیکود به ریاست نتانیاهو ۱۷کرسی بدست خواهد آورد اما در مقابل، حزب بنی‌گانتز ۴۲ کرسی کسب خواهد کرد. احزاب حاضر در ائتلاف دولتی، اکثریت را از دست داده و تنها ۴۲کرسی را کسب خواهند کرد. احزاب حاضر در جناح اپوزیسیون ۷۸کرسی از مجموع ۱۲۰کرسی کنست را بدست خواهند آورد. همچنین براساس این نظرسنجی، ۵۰درصد صهیونیست‌ها گانتز را گزینه مناسب برای نخست‌وزیری این رژیم عنوان می‌کنند و تنها ۲۹درصد نتانیاهو را مناسب برای این سمت می‌دانند.  این در حالی است که راهپیمایی خانواده‌های اسرای اسرائیلی از تل‌آویو به مقصد قدس اشغالی در اعتراض به جدی نبودن کابینه نتانیاهو در آزاد کردن اسرای نزد حماس، برای چهارمین روز همچنان ادامه دارد. 
تحلیلگران معتقدند به محض پایان جنگ علیه غزه، نتانیاهو که با چهار پرونده فساد مواجه است دادگاهی شده و به زندان خواهد افتاد، اما تحولات ناشی از 
طوفان الاقصی حتی می‌تواند زودتر طومار سیاسی نخست‌وزیر را در هم پیچیده و وی را در شرایط جنگی مجبور به کناره‌گیری کند.

خبرنگار: خالدی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه