همه با هم برای یک انتخابات پرشور

رهبر معظم انقلاب با فقها و حقوق‌دانان شورای نگهبان دیدار کردند

همه با هم برای یک انتخابات پرشور

فقها و حقوقدانان شورای نگهبان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های این شورا، نکاتی را درخصوص وظایف قانونی شورای نگهبان بیان و تأکید کردند: همه وظیفه دارند زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور را در اسفند ماه امسال فراهم کنند.


از محتوای این نشست خبری منتشر نشده، اما طحان نظیف سخنگوی شورا در توییتی درباره این دیدار نوشت: دیروز توفیق دیدار رهبرمعظم ‌انقلاب نصیب اعضای شورای نگهبان شد. رهنمودهای رهبری همواره چراغ راه مسئولان بوده و بیانات ایشان درباره انتخابات پیش‌رو نیز مورد توجه همه دست‌اندرکاران خواهد بود. شورای نگهبان تمام تلاش خود را در چارچوب قانون برای برگزاری یک انتخابات پرشور به‌کار خواهد بست.
طحان نظیف همچنین در همین روز در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت۱۳ شبکه خبر آخرین اخبار انتخاباتی را ذکر کرد و با بیان اینکه مهلت چهار روزه ثبت اعتراض داوطلبان تأییدصلاحیت نشده ۲۴ آبان ۱۴۰۲ به پایان رسیده، گفت: داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در هیئت‌های اجرایی احراز یا تأیید نشده بود تا دیروز فرصت داشتند با مراجعه به سامانه داوطلب اعتراض خود را ثبت کنند.
وی در ادامه تعداد داوطلبانی که به نتایج بررسی‌ها در هیئت‌های اجرایی اعتراض کردند را ۵ هزار و ۲۸۸ نفر برشمرد و عنوان کرد: البته افرادی هم اعتراض خود را ثبت نکردند.
سخنگوی شورای نگهبان همچنین خبر داد هیئت‌های نظارت استانی و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز به بررسی صلاحیت‌های داوطلبان خواهند پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: مهلت بررسی صلاحیت‌ها در این هیئت‌ها ۵۰ روز است و پس از پایان مهلت، نتایج به داوطلبان اعلام خواهد شد.
طحان‌نظیف این نکته را هم در پایان بیان کرد که هیئت‌های نظارت مستقل هستند و این هیئت‌ها بر اساس قانون، باردیگر به بررسی صلاحیت‌ها خواهند پرداخت و ممکن است در مواردی نتایج اعلامی متفاوت باشد.
گفتنی است انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه