بنویسید این تیم به المپیک می‌رود

حسین عبدی، سرمربی تیم ملی نوجوانان قبل از بازی امروز با انگلیس:

بنویسید این تیم به المپیک می‌رود

ملی پوشان نوجوان ایران امروزباید در دومین دیدارشان به مصاف تیم ملی فوتبال انگلیس بروند. انگلیس چالش سختی برای شیران ایران خواهد بود، به خصوص که شاگردان رایان گری در اولین بازی با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل نیوکالدونیا پیروز شدند و بازیکنانی دارند که در تیم‌های بزرگی در کشورشان در بخش پایه حضور دارند. 


حسین عبدی درباره دیدار با انگلیس گفت:  نتیجه بازی انگلیس در بازی اول مهم نیست. در فوتبال ممکن است برد و باخت به هر شکلی وجود داشته باشد. حالا اگر سخت کار نکنیم ممکن است ببازیم. همین‌طور انگلیس می‌توانست ۱۲ یا ۱۴ گل در بازی اولش به ثمر برساند. این مهم نیست. چون این بازی داستان متفاوتی است. فقط باید دوباره مثل بازی با برزیل سخت کار کنیم.
عبدی درباره نقش هواداران اندونزی در بازی نخست ایران نیز گفت: این پیروزی به لطف حمایت تماشاگران بدست آمد. من واقعاً آن‌ها را دوست دارم. آن‌ها  بسیار مهربان هستند و اندونزی کشوری است که من واقعاً به آن احترام می‌گذارم. هر دو دستم را برای احترام این مردمان بالا می‌برم. در طول مسابقه با برزیل حمایت بسیار خوبی از تیم کردند، حتی زمانی که ما عقب بودیم. آن‌ها دوازدهمین بازیکن ما بودند. 
سرمربی تیم زیر 17 سال درباره وضعیت تیم در آستانه دیدار مقابل انگلیس عنوان کرد: ما دقیقاً پس از بازی برزیل کار مربوط به بازی دوم را آغاز کردیم. البته بچه‌ها واقعاً خسته بودند و با کمی ریکاوری دیرتر خوابیدند. کادر فنی هم خسته بودند اما می‌خواهم یک واقعیت را بگویم.من  تا 6 صبح فردای بازی برزیل بیدار بودم و بازی انگلیس را ده‌ها بار دیدم.
سرمربی تیم نوجوانان در پاسخ به این پرسش که مهم‌ترین تماس این روزها با او  چه بوده، گفت: قبل از بازی برزیل تماس فوق‌العاده‌ای گرفته شد. یکی از دوستان در حرم امام حسین(ع) بود و درست در رختکن تماس تصویری گرفت. ما از دور به امام حسین(ع) سلام دادیم و از خدا خواستیم بتوانیم دل مردم را شاد کنیم. کلاً ما در رختکن تیم همیشه شرایط خاصی داریم. همین مسابقه با برزیل، مسائل روحی و روانی خاصی مطرح شد. بازیکنان ابتدا همه گریستند، بعد همه خندیدند و بعد هیجانی شدند و بعد به زمین رفتند.
سرمربی تیم نوجوانان ایران درباره اینکه آیا تیم در بازی مقابل انگلستان بازیکن آسیب‌دیده دارد یا نه، خاطرنشان کرد: ما در بازی مقابل برزیل تعویض‌های زیادی داشتیم. پس از بازی بچه‌ها خیلی خسته بودند. آنالیزور ما وقتی آنالیز بازی‌ها را آورد، برخی بازیکنان حدود 12 کیلومتر دویده بودند. این نشان‌دهنده این است که بچه‌ها می‌خواهند و دنبال صرف کردن فعل خواستن هستند. بعد از بازی با برزیل ریکاوری خوبی انجام شده  و بچه‌ها آماده  بازی با انگلیس هستند. الان فقط نگرانی ما این است که بازیکنان به دلیل سرماخوردگی یا بدنی اذیت شوند، ولی همه جوانب را زیر نظر داریم. عبدی در پایان گفت: با یک جمله عرایضم را تمام می کنم.از قول من بنویسید تاریخ بعدی المپیک را این تیم رقم خواهد زد. 
سایت khelnow در گزارشی پنج مربی برتر این رقابت‌ها را نیز اعلام کرد که نام حسین عبدی در آن به چشم می خورد. این سایت درباره عبدی نوشت: حسین عبدی، هافبک سابق ایرانی، باتجربه ترین مربی جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال است. او ملی پوش سابق ایران است که هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی دوران طولانی و موفقی داشته است. او ۱۳ سال در تیم برتر ایران پرسپولیس بازی کرد. او پس از بازنشستگی، در سال ۲۰۰۷ به مربیگری روی آورد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه