احتمال محرومیت «گرایی» از المپیک پاریس

دردسر جدید فرنگی‌کاران

احتمال محرومیت «گرایی» از المپیک پاریس


کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی به دلیل پرتاب بطری آب به داخل تشک در جریان رقابت‌های جهانی صربستان، در خوشبینانه ترین حالت ممکن است یک سال از حضور در میادین کشتی محروم شود که در این صورت المپیک پاریس را از دست خواهد داد.
در جریان برگزاری رقابت محمدرضا گرایی مقابل حریف ژاپنی در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، در شرایطی که گرایی در حال شکست مقابل حریف خود بود، یک بطری آب از روی سکوهای تماشاگران به روی تشک پرتاب شد؛ اتفاقی که منجر به وقفه در جریان مبارزه و در نهایت پیروزی محمدرضا گرایی شد.
گرایی در نهایت در این رقابت‌ها به مدال برنز جهان و سهمیه المپیک رسید، اما در صورت شکست در این مبارزه به مدال یا سهمیه المپیک نمی‌رسید.
پس از این اتفاق ژاپنی‌ها با اعلام اینکه محمدعلی گرایی برادر محمدرضا گرایی عامل پرتاب بطری به روی تشک بوده است خواستار برخورد با او شدند که در نهایت وی از روی سکو به بیرون سالن هدایت شد.
فدراسیون کشتی و محمدعلی گرایی دفاعیه خود درخصوص این اتفاق را به اتحادیه جهانی کشتی ارسال کردند و قرار است کمیته انضباطی اتحادیه جهانی درباره میزان محرومیت گرایی تصمیم‌گیری کند. 
شنیده شده اتحادیه جهانی کشتی با هدف جلوگیری از تکرار این قبیل اتفاق‌ها محرومیت سنگینی را برای کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی در نظر خواهد گرفت که طبق شنیده‌ها در خوشبینانه‌ترین حالت وی با محرومیت یک‌ساله از حضور در میادین کشتی روبه‌رو خواهد شد؛ اتفاقی که موجب خواهد شد گرایی نتواند شانس خود را برای حضور در آخرین المپیک دوران قهرمانی خود امتحان کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه