بازگشت به کورس با فتح ال‌کلاسیکو

سوپرگل اسدی، گل‌محمدی را به سمت بحران فرستاد

بازگشت به کورس با فتح ال‌کلاسیکو

دوئل مورایس و گل‌محمدی در نصف جهان با سوپرگل رضا اسدی به سود زردپوشان اصفهانی تمام شد تا سپاهانی‌ها نبرد 6 امتیازی هفته نهم را به سود خود تمام کرده و دوباره به کورس قهرمانی بازگردند.


جدال دو تیم در شرایطی در نیمه نخست آغاز شد که هر دو سرمربی به دنبال خلق موقعیت روی دروازه‌های یکدیگر بودند تا نیمه نخست را با برتری به اتمام برسانند، اما تفکرات محتاطانه دو تیم موجب شد توپ در میانه زمین میان بازیکنان به گردش در بیاید. این تاکتیک نتیجه مطلوبی برای گل‌محمدی و مورایس به دنبال نداشت تا نیمه نخست با تساوی بدون‌گل به پایان برسد و جدال اصلی میان سپاهان و پرسپولیس در نیمه مربیان شکل گیرد.
با آغاز نیمه دوم مورایس با تغییر تاکتیک تلاش کرد قدرت جنگندگی تیمش را افزایش دهد که همین مسئله موجب شد قدرت هجومی تیم میزبان افزایش پیدا کند. بازیکنان پرسپولیس که می‌دانستند سپاهانی‌ها به تساوی دل خوش نخواهند کرد تلاش کردند حملات این تیم را با دفاع منطقی دفع کنند، اما برای میزبان یک ضربه ایستگاهی کافی بود تا روی شوت استثنایی رضا اسدی سقف دروازه بیرانوند که نمایش ایده‌آلی در جریان این بازی داشت فرو بریزد. پس از گلزنی سپاهان در نیمه دوم، یحیی گل‌محمدی تیم را به سمت جلو فرا خواند تا شاید تک گل سپاهان را جبران کنند اما سپاهانی‌‌ها که با حمایت هواداران خود پس از گل اسدی روحیه گرفته بودند حملات پرسپولیس را به خوبی کنترل کرده تا از سه امتیاز ارزشمند این دیدار به خوبی دفاع کنند.
با وجود اینکه بازیکنان پرسپولیس به دنبال جبران تک گل سپاهان در نیمه دوم بودند، بازیکنان خط میانی سپاهان با استفاده از نقطه ضعف پرسپولیس در عمق خط دفاع تلاش کردند برای دومین بار دروازه بیرانوند را باز کنند اما خوش‌اقبالی بیرانوند و گل‌محمدی مانع از گلزنی سپاهانی‌ها شد تا بازی با همان نتیجه به پایان برسد و پرسپولیس در ادامه روند ناکامی‌های خود در یک بازی بسیار حساس سه امتیاز را از دست بدهد.
نکته سؤال برانگیز دقایق پایانی این بود که شهاب زاهدی در اوج ناباوری در ثانیه‌های پایانی بازی قصد داشت با دست توپ را وارد دروازه سپاهان کند که این اتفاق موجب شد او کارت زرد دوم خود را از داور دریافت کند و از بازی اخراج شود تا دردسرهای تیم گل‌محمدی بیشتر از قبل شود.

نساجی و رحمتی در مرکز بحران
در دیگر دیدار روز گذشته، تیم فوتبال نساجی قائمشهر در دیدار خانگی خود به مصاف ذوب‌آهن اصفهان رفت که باوجود تلاش بازیکنان رحمتی برای کسب پیروزی در این دیدار خانگی، آن‌ها بازی را با نتیجه دو بر یک به میهمان خود واگذار کردند تا یک بار دیگر هواداران ناراضی نساجی خواستار اخراج کادر فنی تیم مورد علاقه‌شان شوند. ناکامی رحمتی در این دیدار موجب شد نساجی همچنان در قعر جدول رده‌بندی باقی بماند و به عنوان یکی از تیم‌های پایین جدولی در کانون بحران قرار گیرد.

خبرنگار: سینا حسینی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه