تعظیم برزیلی‌ها به شیربچه‌های ایرانی

شروع تاریخی تیم ملی نوجوانان در جام جهانی

تعظیم برزیلی‌ها به شیربچه‌های ایرانی

بیستم آبان ماه 1402 را محال است تا سال‌ها کسی از خاطر ببرد. عصری که شیربچه‌های ایرانی در جام جهانی همه را مات غیرت و تلاش خود کردند و در بازی دراماتیک موفق شدند قهرمان اساطیری فوتبال جهان را با نتیجه 3 بر 2 شکست دهند.


​​​​​​​نوجوانان ایران در شرایطی موفق به پیروزی مقابل برزیل شدند که هیچ‌کس تصور چنین نتیجه‌ای را مقابل مدافع عنوان قهرمانی بازی‌ها و قهرمان آمریکای جنوبی نداشت، اما سه گل شاگردان حسین عبدی در نیمه دوم ورق را کاملاً برگرداند. جالب است بدانید آخرین پیروزی ایران مقابل برزیل در رقابت‌های المپیک مونیخ در سال ۱۹۷۲ و در سومین دیدار ایران در مرحله مقدماتی این بازی‌ها اتفاق افتاده که ایران با تک گل مجید حلوایی تیم آماتور برزیل را با نتیجه یک بر صفر شکست داد. به این ترتیب بعد از ۵۱ سال ایران به دومین پیروزی خود مقابل برزیل در رده‌های سنی مختلف می‌رسد.
این در شرایطی است که تیم نوجوانان برزیل از سال ۲۰۱۷ در هیچ تورنمنتی شکست نخورده بود و دیروز در غافل‌گیری محض مقهور ایران شدند. در این بازی سلسائو طبق انتظار توفانی شروع کرد و موفق شد تیم ملی ایرانی را در نیمه اول  2 بر صفر شکست دهد، اما در نیمه مربیان مردان حسین‌‌عبدی در بازی حماسی موفق شدند سه گل زیبا را وارد دروازه برزیل کنند. در این نیمه آرشا شکوری، دروازه بان ایران نقش کلیدی ایفا کرد و علاوه بر حفاظت از دروازه ایران در گل‌ها نقش کلیدی ایفا کرد. 
با توجه به برتری 10 گله انگلیس برابر نیوکالدونیا، نوجوانان ایران در پایان روز نخست در رتبه دوم گروه خود قرار گرفتند. در روز دوم رقابت‌های مرحله گروهی جام جهانی زیر 17 سال، تیم نوجوانان ایران روز سه‌شنبه بیست‌وسوم آبان‌ماه از ساعت 15:30 به وقت تهران باید به مصاف تیم نوجوانان انگلیس برود .

عبدی: برای جلو کشیدن برزیل چند کلک زدیم
سرمربی تیم جوانان ایران می‌گوید چندین حربه را برای بازگشت به مسابقه و شکست برزیل استفاده کرده است. حسین عبدی سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در مصاحبه کوتاه پس از پایان دیدار برابر برزیل که با پیروزی 3 بر 2 نوجوانان ایرانی همراه شد، این‌طور حرف هایش را با تشکر از تمام کسانی که به تیم کمک کردند، آغاز کرد: از همه تشکر می کنم. از مردم اندونزی که کنار تیم بودند و از تیم ما حمایت کردند. هنوز چیزی تمام نشده. تیم فوق‌العاده‌ای بود و ما مجبور بودیم که چندین کلک استفاده کنیم تا آن‌ها را جلو بکشیم.
او ادامه داد: مقابل برزیل 2 - صفر عقب بودن و 3 بر 2 کردن خیلی سخت بود و نگه داشتن این پیروزی سخت‌تر. تبریک می‌گویم به تمام آن‌هایی که به ما کمک کردند و تبریک می‌گویم به تمام آن‌هایی که به ما کمک نکردند.
عبدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مردم اندونزی تشکر کرد واز آن‌ها خواست در بازی‌های بعدی هم کنار تیم ایران باشند: امیدوارم بازی‌های بعد هم مردم دلنشین اندونزی ما را تشویق کنند تا ما با برتری آن مسابقه را هم پشت سر بگذاریم.

خبرنگار: جواد رستم‌زاده

برچسب ها :
ارسال دیدگاه