استراتژی «صبر و فشار» در نبرد زمان

سید حسن نصرالله: فشار ما ادامه خواهد داشت.صبر هم باید ادامه پیدا کند. زمان به ما کمک می‌کند و به نفع دشمن نیست

استراتژی «صبر و فشار» در نبرد زمان

دبیرکل حزب‌الله در ادامه افزود: یکی از اهدافی که دشمن با این جنگ دنبال می‌کند از بین‌بردن و به زانو درآوردن اراده مطالبه حقوق مشروع و قانونی، القای ناامیدی درخصوص گزینه مقاومت ، پایداری و سوق‌دادن ملت‌ها به سوی فرهنگ تسلیم‌شدن است.


​​​​​​​دشمن از طریق جنایات خود در غزه می‌خواهد به فلسطینیان بگوید سرزمین و مقدسات خود را فراموش کنید؛ دشمن با این جنایات می‌خواهد بگوید ‌ای مردم لبنان، اتفاقات غزه به دلیل مقاومت و سرپیچی از اسرائیل است.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: البته دشمن کاملاً در اشتباه است و این هدف هرگز محقق نخواهد شد. اسرائیلی‌ها کشتارهای زیادی را در فلسطین انجام داده‌اند اما نتیجه آن‌ها چه شده است؟ آیا این کشتارها سبب شد مردم فلسطین از حقوق و فداکاری خود دست بکشند یا اینکه برعکس، این جنایت‌های دشمن، اراده و فرهنگ مقاومتی فلسطینیان را بیشتر کرد و آن را به بالاترین درجه خود در عملیات مقاومت در روز 7 اکتبر رساند؟ وی گفت: در لبنان نیز همین روند دنبال شد، اما تمام این اقدامات سبب نشد ملت لبنان، مقاومت را کنار بگذارد بلکه برعکس اعتماد و تکیه آن‌ها به مقاومت بیشتر شد.

مطالبه از کشورهای عربی
وی ادامه داد: زمان بیشتر به دشمن فشار می‌آورد و کسانی که در روزهای اول مدعی بودند نباید آتش‌بس برقرار شود و آتش‌بس به نفع مقاومت فلسطین است، امروز خواستار آتش‌بس هستند. هیچ‌کس جز دولت آمریکا و وابستگان به این کشور امروز از حمله نظامی و استمرار آن حمایت نمی‌کند. امروز به خاطر این تجاوز و این خون‌های ریخته شده، فشار زیادی بر آمریکا و اسرائیل وارد می‌شود. این آمریکاست که باید این جنگ را متوقف کند؛ چرا که آمریکا آن را اداره می‌کند. 
نصرالله گفت: اینک نشستی با حضور ۵۷کشور عربی و اسلامی در حال برگزاری است. جهان و ملت‌های منطقه به این نشست چشم دوخته‌اند. امروز فسلطینی‌ها حرف خود را زده‌اند. آن‌ها از این نشست درخواست ارسال ارتش‌های کشورهای شرکت‌کننده برای آزادسازی فلسطین و پایان محاصره غزه را ندارند، بلکه می‌خواهند جهان اسلام و جهان عرب به شکل یکپارچه در برابر آمریکا بایستند. مطالبه بحق آنان از این نشست این است این جنگ و جنایت را متوقف کنند و وعده برخی اقدامات را به آن‌ها بدهند. آیا ۵۷ کشور عربی و اسلامی توانایی گشایش یک گذرگاه برای ورود کمک‌ها به غزه را ندارند؟

شکست صهیونیست‌ها در غزه
سید حسن نصرالله در ادامه به مقاومت نیروهای فلسطینی در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها پرداخته و گفت: جنگ در غزه در شرایط دشواری در جریان است و صهیونیست‌ها در شرایط سختی این جنگ را دنبال می‌کنند. امروز اسرائیل قوی‌ترین تیپ خود را به غزه فرستاده و این نشان‌دهنده شکست آن‌هاست؛ چرا که هیچ دستاوردی نداشته‌اند. آمار خودروهای زرهی ارتش صهیونیستی که منهدم شده، بالاست و شمار کشته‌ها و زخمی‌های آن‌ها نیز بسیار زیاد است و تنها در یک بیمارستان بیش از صدها مجروح بستری هستند. دبیرکل حزب‌الله ابراز کرد: مقاومت از نوآوری و خلاقیت در تاکتیک‌های جنگی برخوردار است و امروز در شرایط سرنوشت‌سازی قرار دارد. با وجود تمام این شرایط سخت، اسرائیلی‌ها نمی‌توانند خود را پیروز این جنگ نشان دهند و حتی یک مؤلفه برای پیروزی ندارند.وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها براساس اطلاعات و ارزیابی‌های موجود، تهدیداتی را ضد یمنی‌ها، عراقی‌ها و ما انجام داده‌اند، اما این تهدیدها نمی‌تواند عملیات مقاومت عراق، لبنان و یمن را متوقف کند. پیام مقاومت این است اگر آمریکا می‌خواهد منطقه به سمت جنگ فراگیر پیش نرود، جنگ غزه باید متوقف شود، نه اینکه آمریکا بخواهد گروه‌ها را ساکت کند.

قدرت جبهه مقاومت به خاطر پشتیبانی‌های ایران 
نصرالله افزود: جبهه دیگری که باید درباره آن صحبت کرد ایران است. حمایت سیاسی، مادی، معنوی و نظامی ایران از گروه‌های فلسطینی بر کسی پوشیده نیست و امروز این مسئله کاملاً مشخص است. اگر مقاومت در لبنان و فلسطین قدرت دارد و اگر جنبش‌های مقاومت در منطقه قدرتمند هستند به خاطر پشتیبانی‌های سیاسی و معنوی ایران است که با مشارکت سوریه و دیگر کشورها انجام می‌شود. اگر دستاوردها و پیروزی‌هایی در منطقه بدست آمده به برکت موضع قاطع و حکیمانه رهبری انقلاب اسلامی ایران است. در جبهه لبنان از چندین روز پیش عملیات علیه دشمن صهیونیستی آغاز شده و همچنان ادامه دارد و تانک‌ها و اهداف اسرائیلی مورد اصابت قرار می‌گیرد. از جمعه گذشته تاکنون عملیات نظامی حزب‌الله ضد اسرائیل به لحاظ کمی و کیفی بیشتر شده که در تاریخ مقاومت لبنان بی‌سابقه بوده و برای نخستین بار از پهپادهای هجومی استفاده کرده‌ایم و امروز هم از موشک‌هایی استفاده شد که ما آن‌ها را «برکان» می‌نامیم.
نصرالله ابراز کرد: برکان موشکی است که 300 تا 500 کیلوگرم مواد منفجره دارد که روی پایگاه‌های اسرائیلی ریخته می‌شود. این‌ها سلاح‌هایی بود که قبلاً از آن‌ها استفاده نمی‌کردیم. دیروز بیش از 350 صهیونیست تنها به یک بیمارستان در جبهه شمالی فلسطین اشغالی منتقل شده و اسرائیلی‌ها تلاش می‌کنند شمار کشته‌ها و زخمی‌های خود را مخفی نگه دارند. 

زمان به نفع اسرائیل نیست
سید حسن نصرالله در انتها تأکید کرد: این نبرد مانند دیگر نبردها نیست و رزمندگان مقاومت گام به گام حرکت کرده و بر اساس عملیات میدانی، ارزیابی‌های خود را ادامه می‌دهند، بنابراین چشم‌ها به عرصه میدانی باشد. در مجموع می‌توان گفت ما در نبردِ صبر و مقاومت و تراکم دستاوردها هستیم. جنبش‌های مقاومت به زمان نیاز دارند و زمان راه مبارزه با اشغالگران و متجاوزان را نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: اگر جبهه‌های مقاومت در کنار هم باشند دشمن دچار ناامیدی می‌شود و این ناامیدی و تزلزل صهیونیست‌ها امروز در اظهارات نتانیاهو خود را نشان می‌دهد، او لحظه به لحظه سخنان متناقضی به زبان می‌آورد و صحبت‌های خود را تغییر می‌دهد. زمان به نفع اسرائیل نیست. شکست در اردوگاه مقاومت جایی ندارد بلکه شکست در اردوگاه دشمن صهیونیستی است. شکست نظامی و میدانی اسرائیل آشکار بوده و فشار افکار عمومی بر اسرائیل همچنان وارد می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه