پروسه VAR وعده سرخرمن عزیزی خادم بود

انتقاد تند محسن ترکی از مدیران فدراسیون فوتبال

پروسه VAR وعده سرخرمن عزیزی خادم بود

محسن ترکی درباره اینکه مگر فوتبال ایران در هر رده‌ای مدیر ندارد که داورانش باید به حالتی ملتمسانه برای ورود VAR به رئیس جمهور نامه بزنند، گفت: باید به حدود یک سال قبل بازگردیم که در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال، دوستان وعده می‌دادند که در یک سال و حتی برای شروع همین لیگ VAR را به ایران می‌آورند. از لیگ برتر 6 هفته گذشت اما گفتند از نیم فصل یا فصل آینده شروع ‌می‌کنیم.

به گزارش سرویس ورزش، وی ادامه داد: VAR یک پروسه حداقل دو ساله دارد و باید مراحلش طی شود، اما این صحبت‌ها فقط وعده‌های انتخاباتی بود. به قول معروف وعده سرخرمن دادند یا چیزهای دیگر. در آن لحظه فقط جلو پای خود را دیدند و برای رسیدن به هدفشان غیرمنطقی و نادرست هر وعده‌ای دادند، اما همان‌جا عنوان کردند این کار به هیچ عنوان میسر نیست. ترکی درمورد اینکه چرا باید رئیس جمهور امور مملکت را رها کرده و به فوتبال برسد، پاسخ داد: این مسائل فرافکنی و فرار رو به جلو است. متأسفانه یا خوشبختانه مردم این مسائل را کاملاً متوجه هستند. وقتی به عالی‌ترین مقام اجرایی مملکت نامه می‌زنید مشخص است فرار رو به جلو و فرافکنی می‌کنید. خیلی ناراحت هستم و می‌گویم مگر داوران ما کم حاشیه دارند که با این کار آن‌ها را وارد حاشیه می‌کنید. 
وی ادامه داد: به هیچ عنوان این نامه ناپخته از طرف داوران نبوده است. چنین نامه‌ای باید چهار امضا زیرش باشد. مگر در سازمان ها می توان نامه‌ای را از طرف فرد زد اما امضایش زیر آن نباشد. این کار ناپخته و ناصواب سبب ناراحتی داوران شده است. در حقیقت مثل این می‌ماند که داوران بگویند ضعف داریم و نمی‌توانیم داوری کنیم و به همین خاطر VAR بیاورید. حرکت بسیار زشتی بوده و متأسف هستم که خداداد افشاریان به عنوان رئیس کمیته داوران از این کار حمایت می‌کند.
داور سابق فوتبال کشورمان افزود: کار افشاریان حمایت از مسئولان فدراسیون فوتبال است. وی باید بگوید یک عمر داوران ما بدون VAR کار کرده‌اند و به هیچ عنوان نباید چنین نامه‌ای نوشت. جالب اینجاست که من و خیلی از داوران شاید مخالف VAR باشیم. در این حالت چگونه نامه زده و می‌گوییم مشکل داریم و نمی‌توانیم قضاوت کنیم و به همین دلیل چنین سیستمی بیاورید. 
ترکی در مورد اینکه آیا این اتفاق برای فدراسیون فوتبال شهاب عزیزی خادم سرافکندگی ندارد، توضیح داد: فقط در همین حد بگویم درباره سیستم کمک داور ویدیوئی که آقایان آوردند و مدعی هستند در مجلس گروگان گرفته شده است، کاری به پشت‌پرده‌های سیاسی‌اش ندارم، می‌دانستیم سیستمی که اجاره‌ای وارد شود به نوعی دور زدن فیفا و AFC و فقط برای کسب میزبانی بود و برای آقایان برخی کاربردهای داخلی داشت.

ارسال دیدگاه