دست قدرت خدا در فلسطین نمایان است

آیت‎الله علم‌الهدی:

دست قدرت خدا در فلسطین نمایان است


​​​​​​​به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه دیروز که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن 13 آبان روز ملی استکبارستیزی گفت: امروز 12 آبان است و در آستانه فرارسیدن روز ملی استکبارستیزی هستیم؛ یعنی روزی که ملت ما رویکرد خود را با جریان استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار مشخص کرد و البته که جنایات و خباثت این جریان در شرایط کنونی باز هم بیشتر از آن زمان شده است.

یهود باور دارد دست قدرت خدا بسته است
وی با اشاره به آیه 64 سوره مبارکه مائده افزود: برادران و خواهران عزیز، ما در زندگی خود هر موضعی که در دستور کار قرار دهیم، باید مبنای دینی داشته باشیم و معلوم باشد چه جریانی بر اساس کدام منطق و حکم در تعیین موضع ما نقش داشته است. 
آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: در قرآن کریم برخی آیات وجود دارند که از خصایص منفی و رذیلت‌های اخلاقی یهود می‌گویند. این‌ها قابل تطبیق با ویژگی‌های صهیونیسم امروز بین‌المللی در شرایط کنونی است که از جمله این صفات منفی، همین است که در این آیه به آن اشاره‌ شده و می‌فرماید یهود باور داشت دست قدرت خدا بسته است و جریانی به نام طبیعت، همه‌چیز را جلو می‌برد. صهیونیسم بین‌الملل و مدرنیسم امروز نیز بر اساس راسیونالیسم باور دارد که خدا هیچ‌کاره است و انسان باید از همه ظرفیت‌های وجودی خود برای برآورده ساختن اهداف مشروع و نامشروع خود استفاده کند.

«حَسبُنَاالله وَ نِعمَ الوَکیل»، باور جریان حق
وی با اشاره به آیه 173 سوره مبارکه آل‌عمران ادامه داد: در مقابل این جریان که باور دارد دست خدا بسته است، جبهه حق نیز به این اندیشه باور دارد که خدا برای ما کافی است و  جریان حق حتی زمانی که انبوه دشمنان دین خدا را می‌بینند، باز هم ایمانشان مضاعف می‌شود و در دل می‌گویند خدا برای ما کافی است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: در 13 آبان 1343، امام را دستگیر و به ترکیه نفی بلد کردند؛ زیرا اعتقاد داشتند خدا هیچ‌کاره است در حالی که خدا تدبیر کرد محبوبیت امام(ره) روزبه‌روز مضاعف شود و اندیشه او هزاران هزار سرباز بصیر و روشن‌بین بسازد. 14 سال پس از این هم نوجوانان دانش‌آموز و جوانان دانشجو را در دانشگاه تهران کشتند. برادران و خواهران، این‌ها در سال 1357 عادت خود به کودک کشی را در دانشگاه تهران نشان دادند و امروز نیز صهیونیست‌ها شاگرد آمریکایی‌ها هستند و کودک‌کشی امروز در غزه، به دست خود آمریکایی‌های جنایتکار صورت می‌گیرد.

13 آبان 1358، سیلی مردم ایران به آمریکا
وی تأکید کرد: در 13 آبان 58 ثابت شد که تدبیر الهی همه‌کاره است. اولین سیلی ملت ایران به چهره آمریکا در این یوم‎الله زده شد و اگر چه خیلی از سیاستمداران همچون زمان حال، از واکنش ایالات‌متحده مرعوب و وحشت‌زده بودند؛ اما در حقیقت دیدیم آن‌ها هیچ غلطی هم نتوانستند بکنند. از این جماعت بعضی‌هایشان هم از کشور فرار کردند تا از خشم آمریکا در امان باشند؛ اما امام ایستاد زیرا امام خدا را داشت و اکنون پس از 44 سال، آمریکا ذلیل‌تر، بدبخت‌تر و گرفتارتر از آن زمان شده و اکنون همه باور کرده‌اند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
امام‌ جمعه مشهد با اشاره به جدیدترین تحولات فلسطین گفت: امروز در فلسطین جمعیت فلسطینیان عرب بسیار بیشتر از جمعیت صهیونیست‌ها و یهودیان است. بنابراین، جنایت‌هایی که امروز بر سر مردم غزه می‌آید، منجر به عصبانیت ملتی شده که نتیجه آن برای آمریکا و اسرائیل بسیار گران خواهد بود. علاوه بر این، این خشم فراگیر به اتحاد سراسری مسلمانان انجامیده و امروز شما می‌توانید ببینید چه در کشورهای منطقه رخ می‌دهد. این خشم در تظاهرات و شعار محدود نخواهد ماند و وحشت همیشگی غرب بعد از جنگ جهانی دوم، اکنون محقق شده که جهان اسلام متحد و یکپارچه در برابر مطامع استکبار غرب ایستادگی کند.
وی بیان کرد: امروز مسئله عادی‌سازی روابط با کشورهای منطقه به یک رؤیا برای صهیونیست‌ها تبدیل شده؛ زیرا آن‌هایی هم که فریب خورده‌اند، به تدریج در حال فراخواندن سفرا و لغو عادی‌سازی روابط هستند. یکی دیگر از دستاوردهای وقایع اخیر فلسطین نیز آن بود که جریان مقاومت نه یک گروه تروریستی بلکه یک جریان برحق است که به رهبری ایران، اکنون دل‌های مردم دنیا را در برابر مظالم اسرائیل در غزه یکپارچه و هم‌نظر کرد. در مقابل این، آمریکا هم منفور جهانی شد و دیگر هیچ‌کس به این کشور به چشم مدینه فاضله و منجی نگاه نمی‌کند. این‌ها همه نتیجه اثبات یک نکته است و آن اینکه برخلاف عقیده یهود، دست قدرت خدا بسته نیست؛ زیرا در دل جنایت‌ها، خدا با دست خودشان، خودشان را رسوا کرده تا یک ‌بار دیگر ثابت شود خدا همه‌کاره است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه