دانشگاه ارومیه و سومین پیش‌نشست همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان

دانشگاه ارومیه و سومین پیش‌نشست همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان

با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و دانشگاه ارومیه سومین پیش‌نشست همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان برگزار شد. 


به گزارش آستان‌نیوز، این پیش‌نشست با حضور علما و پژوهشگران شیعه و اهل سنت برگزار شد. در ابتدای این جلسه دکتر عباس بانج شفیعی، معاون پژوهشی دانشگاه ارومیه و دکتر بهمن نزهت، رئیس دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ارومیه مطالبی را ارائه کردند. 
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در این نشست به تبیین موضوع «امام رضا(ع) و راهبردهای الهیاتی در وحدت ادیان و مذاهب» پرداخت و «همگرایی امت اسلامی از دیدگاه امام رضا(ع)» موضوعی بود که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر غلامرضا اسم‌حسینی، مسئول استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان غربی تبیین و بررسی شد. 
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا کیومرزی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه ارومیه به بررسی موضوع «اصول بنیادین در امر تقریب مذاهب و وحدت شیعه و سنی» پرداخت و در ادامه این نشست ماموستا عثمان یوسفی، امام جمعه شهر ربط به «جایگاه امام رضا(ع) از دیدگاه اهل سنت و تأثیر آن در وحدت ادیان و مذاهب» اشاره کرد. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه