اشغال بیت‌المقدس جزو آموزه‌های دین یهود نیست

رهبر دینی کلیمیان ایران: 

اشغال بیت‌المقدس جزو آموزه‌های دین یهود نیست


رهبر دینی کلیمیان ایران با اشاره به آموزه‌های دین یهود گفت: ما علاقه خاصی به سرزمین بیت‌المقدس داریم؛ چون قبله ماست ولی در هیچ یک از تعالیم حضرت موسی نیامده آنجا را باید به زور گرفت.خاخام یونس حمامی لاله‌زار درباره مطالبی با عنوان آموزه‌های دین یهود که به‌تازگی در فضای مجازی منتشر شده به خبرنگار ایرنا گفت: آموزه‌های یهود برگرفته از تورات است که ترجمه آن به زبان فارسی نیز وجود دارد، ولی بسیاری از مطالبی که در فضای مجازی درباره آموزه‌های یهودیت گفته می‌شود، جعلیاتی است که هیچ منبعی هم ندارد. طبق آنچه در تلمود وجود دارد، یک باور یهودیت این است رستگاری فقط وابسته به یهود نیست و افراد پرهیزکار سایر اقوام و امت‌های دنیا، اهل رستگاری در جهان آخرت خواهند بود.
وی افزود: یکی از باورهای یهود این است حتی زمان ظهور منجی موعود، این‌گونه نیست که همه مردم دنیا باید یهودی باشند. در آن دوران یهودیان آزادی پیدا می‌کنند براساس آیین خود رفتار کنند، همه مردم دنیا موحد خواهند بود و یکتاپرستی آن‌گونه که به نقل از زکریای نبی آمده حاکم خواهد شد؛ به گونه‌ای که در آن روز، خدا یکی و نامش نیز یکتا خواهد بود و همه مردم نام خدا را صدا می‌زنند و بر همین مبنا یهودیت حق زندگی و حیات را برای سایر اقوام قائل است.

صهیونیسم؛ انحراف در مسیر هدایت
حمامی لاله‌زار با اشاره به منابع تاریخی دین یهود گفت: یهود در زمان‌هایی مثل دوران حضرت داوود یا حضرت سلیمان، کشور و حکومت تشکیل داده بود؛ به‌ویژه در دوره حضرت سلیمان که دوران صلح و صفا و آرامش در همه کشورهای منطقه بوده است؛ هرچند بسیاری از مردم آن زمان افرادی بت‌پرست بودند و یهود وظیفه خودش را در از بین بردن بت‌پرستان نمی‌دانسته، اعتقاد یهودیان بر این مبناست با همه مردم در چارچوبی که حقوق یهودیان را رعایت کنند، به صورت مسالمت‌آمیز زندگی کنند و تلاش می‌کنند افراد را به خداپرستی هدایت کنند نه ضرورتاً یهودیت.
وی تأکید کرد: بسیاری از مطالبی که در فضای مجازی بیان می‌شود در واقع برای انحراف در مسیر مبارزه است؛ همان‌گونه که در زمان داعش، برخی افراد مسلمان مورد حمله قرار می‌گرفتند که این درواقع به انحراف کشاندن مبارزه اصلی است تا جنبه دینی به آن بدهند و اختلاف میان مسلمانان بیندازند. در موضوع یهود و صهیونیسم نیز این‌گونه است که می‌خواهند میان اسلام و یهود اختلاف ایجاد کنند، در حالی که یهودیان و مسلمانان در بسیاری از مناطق دنیا و کشور ایران به صورت مسالمت‌آمیز با هم زندگی می‌کنند و حامی یکدیگر بوده و هستند.

تشکیل حکومت یهودی تنها در زمان ظهور منجی 
رهبر دینی کلیمیان با اشاره به تقسیم‌بندی‌های صهیونیسم دینی و سیاسی گفت: مفهوم صهیونیست به معنای علاقه داشتن به صهیون است. هر یهودی به بیت‌المقدس علاقه خاصی دارد، چون قبله ماست و به آن سمت نماز می‌خوانیم و مقبره بسیاری از پیامبران ما در آنجا قرار دارد و طبق دیدگاه ما سرزمین مقدس قلمداد می‌شود، ولی این به آن مفهوم نیست که به زور آنجا را بگیرند. یهودیان معتقدند در زمان منجی موعود این وعده الهی محقق خواهد شد، ولی یکی از جنبه‌های منجی، عدل و انصاف است که در آن زمان برقرار می‌شود.
وی با اشاره به ویژگی‌های منجی دین یهود گفت: یکی از اصول اعتقادی یهود، اعتقاد به منجی موعود است که تکمیل‌کننده اصل ایمان به خداست. همان‌گونه که هیچ انسان عاقلی کاری را بدون هدف و مقصد خاصی انجام نمی‌دهد، خدا هم این دنیا را برای هدف خاصی آفریده است که در نهایت، این امر به وسیله منجی موعود به سرانجام می‌رسد.
حمامی لاله زار افزود: براساس اعتقاد یهودیان، منجی موعود از نسل حضرت داوود و سلیمان نبی است که هم مقام نبوت داشتند و هم حکومت تشکیل دادند. منجی موعود نیز حکومتی الهی تشکیل می‌دهد و همه انسان‌ها را به خداپرستی دعوت می‌کند و در آن زمان صلح، آرامش، عدل و انصاف در همه دنیا برقرار می‌شود و به دنبال آن خیر و برکت برای همه به وجود خواهد بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه