ضرورت بررسی تخصصی قانون جهش تولید مسکن

در نشست اتاق بازرگانی مشهد مطرح شد

ضرورت بررسی تخصصی قانون جهش تولید مسکن


رئیس کمیسیون خدمات فنی، مهندسی، مشاوره‌ای و عمران اتاق بازرگانی مشهد گفت: قانون جهش تولید مسکن نیز در مجلس مطرح شده که حواشی و مباحثی را در پی داشته است. ضوابط بلند‌مرتبه‌سازی هم ارائه شده که تقریباً در حد پیش‌نویس است؛ اما ژئوپلتیک مسکن و تراکم‌ها را تا حدی تحت تأثیر قرار می‌دهد و احتمالاً دلیل آن استفاده از مشاور غیربومی در تدوین ضوابط بوده که اطلاع کافی از مناطق نداشته است.
محسن خندان‌دل با بیان اینکه یکی از اتفاق‌های مهم در کمیسیون خدمات فنی مهندسی اتاق مشهد، حضور نمایندگان تشکل‌ها در این ساختار است، تصریح کرد: با حضور نمایندگان تشکل‌ها در جلسات کمیسیون، حدود 54 هزار نفر جامعه هدف می‌توانند نظراتشان را مطرح کنند. در این زمینه یکی از اقدام‌های اثربخش، عقد تفاهم‌نامه‌ها و انجام پروژه‌های مشترک با نهادهای مرتبط است. پژوهشگاه نیرو به عنوان یک قطب فعال در زمینه خدمات فنی و مهندسی فعالیت می‌کند که با رایزنی و مذاکرات صورت گرفته با این پژوهشگاه به سمت انعقاد تفاهم‌نامه برای انجام پروژه‌های مشترک می‌رویم.
وی درباره رفع تعهدات ارزی به عنوان یکی از چالش‌های صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی گفت: در دوره نهم اتاق بازرگانی، یک کارگروه مشترک با مجلس شورای اسلامی داشتیم که تحت عنوان کارگروه مشترک کمیسیون عمران اتاق بازرگانی ایران و کمیسیون مجلس فعالیت می‌کرد. این کارگروه در دوره جدید هنوز شروع به کار نکرده است. به دنبال جمع‌بندی مطالبات و پیشنهادها برای ارائه عملیاتی به مجلس هستیم تا خروجی مناسبی را در این زمینه شاهد باشیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه