تاریخ‌سازی «فرزندان ایران» با مقام دومی در قاره کهن

کاروان ایران با درخشش بی‌سابقه در مسابقات پاراآسیایی هانگژو ۱۳۱ مدال گرفت و بالاتر از سامورایی‌ها ایستاد 

تاریخ‌سازی «فرزندان ایران» با مقام دومی در قاره کهن

چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی پس از ۶ روز رقابت رسمی حدود 3 هزار ورزشکار شرکت کننده از ۴۳ کشور در هانگژو به پایان رسید. در جریان این بازی‌ها یک‌هزارو573مدال شامل ۵۰۲ طلا، ۴۹۹ نقره و ۵۷۲ برنز میان ورزشکاران رشته‌های مختلف توزیع شد که سهم چینی‌ها ۵۲۱ مدال (۲۱۴ طلا، ۱۶۷ نقره و ۱۴۰ برنز) بود. چینی ها با این تعداد مدال جایگاه نخست بازی‌ها را که از روز نخست در اختیار گرفته بودند را حفظ کرده و با صدرنشینی در جدول توزیع مدال‌ها به کار خود پایان دادند.


از حیث تعداد مدال، ژاپن با مجموع ۱۵۰ مدال (۴۲ طلا، ۴۹ نقره و ۵۹ برنز) دومین کاروان پرمدال در بازی‌های پاراآسیایی به حساب می‌آید اما به خاطر دو طلای کمتر نسبت به ایران در رده سوم جدول توزیع مدال ها ایستاد. در این جدول ایران با ۱۳۱ مدال شامل ۴۴ طلا، ۴۶ نقره و ۴۱ برنز جایگاه دوم را در اختیار گرفت.
این برای نخستین‌بار است که کاروان ورزش ایران در بازی‌های پاراآسیایی صاحب جایگاه دوم می‌شود. ایران که از نخستین دوره بازی‌های پاراآسیایی در این بازی‌ها شرکت داشت، دو دوره نخست را با جایگاه چهارمی به پایان رساند، اما در سومین دوره صاحب رده سوم شد.
گفتنی است در مجموع از ۱۳۱ مدال کاروان فرزندان ایران،  ۸۱ مدال کاروان سهم مردان  و ۴۰ مدال سهم بانوان ایران بود.
یک مدال طلا میکس (تیم مردان و زنان)/ یک مدال برنز میکس ( تیم مردان و زنان)۳۱ مدال طلا مردان/ ۱۲ مدال طلا زنان
۳۴ نقره مردان/ ۱۲ نقره زنان/ ۲۴ برنز مردان/ ۱۶ برنز زنان
ورزشکاران ایران دیروز و در روز پایانی چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی در مجموع پنج طلا، هفت نقره و چهار برنز در رشته های پارادوومیدانی، پاراتیروکمان، پاراشطرنج، پاراوزنه برداری و تیم ملی فوتبال نابینایان کسب کردند.

شطرنج‌بازان صاحب هشت مدال شدند
رقابت‌های شطرنج بازی‌های پاراآسیایی با برگزاری دیدارهای دورهای باقیمانده بخش سرعت پیگیری شد که حاصل آن برای نمایندگان ایران کسب هشت مدال بود. بر این اساس بخش تیمی بانوان و در کلاس VI-B۱ و ملیحه صفایی در انفرادی بانوان کلاس VI-B۱ مدال طلا گرفتند. در بخش تیمی مردان در کلاس های VI-B۱ و کلاس PI و VI-B۲/B۳ ایران مدال نقره گرفت. دیگر مدال نقره ایران توسط ابوالفضل کاظمیان بدست آمد. همچنین عاطفه نقوی و لیلا زارع زاده هم مدال برنز گرفتند.

امین‌زاده: جای سیامند رحمان همیشه خالی است
در جریان رقابت‌های دسته فوق سنگین پاراوزنه برداری احمد امین زاده و مهدی صیادی با ثبت رکورد ۲۶۶ و ۲۴۴ کیلوگرم موفق به کسب مدال‌های طلا و نقره شدند. عضو طلایی تیم پاراوزنه‌برداری ایران گفت: سیامند رحمان اسطوره و جایش همیشه در تیم ملی خالی است. احمد امین زاده اظهار داشت: از قبل دچار آسیب‌دیدگی بودم اما خدا را شکر این موضوع موجب نشد از کسب مدال طلا باز بمانم. وی در ادامه از رحمان به عنوان اسطوره پاراوزنه‌برداری یاد کرد و گفت: جای سیامند همیشه در تیم ملی خالی است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه