آمریکا بمباران غزه را مدیریت می‌کند

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه:

آمریکا بمباران غزه را مدیریت می‌کند


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه دیروز که با حضور پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص مسئله فلسطین گفت: برادران و خواهران، این روزها در کنار همه مسائلی که ما در زندگی روزمره خود همچون حجاب و معیشت داریم، توجه اقشار مختلف جامعه ما نیز به اخبار فلسطین متمرکز شده است؛ یعنی همان‌جایی که رزمندگان مسلمان در حال مبارزه و جهاد هستند و رژیم خبیث صهیونیستی هم پاسخ این مجاهدت‌ها را با قتل‌عام زن‎ها و بچه‌های بی‌گناه می‌دهد.
وی افزود: در این شرایط، اینکه سران کشورهای غربی به اسرائیل سفر می‌کنند، نشان از نگرانی آن‌ها دارد که نکند این رژیم دچار فروپاشی شود و اساس این سفرها نیز وحشت دامنه‌دار قدرت‌های غربی است.

اسلام، وحشت مشترک ابرقدرت‌های شرق و غرب
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه مسئله کدخدایی جهان، مهم‌ترین دغدغه سردمداران غربی است، خاطرنشان کرد: تا جنگ جهانی دوم هم این نگرانی برای ابرقدرت شرق و غرب عالم وجود داشت و بر همین اساس، با هم وارد جنگ می‌شدند تا کدخدایی خود بر عالم را تثبیت کنند. با این حال، پس از جنگ جهانی دوم، وحشت جدید و مشترکی برای شوروی و آمریکا پیش آمد و آن اسلام بود که مبادا با تز مهدویت خود بر دنیا مسلط شود و حاکمیت جهانی و ریاست بشر بر عالم را مختص نماینده خدا بداند.
وی ادامه داد: قدرت‌های دنیا با این فکر مخالف بودند و به همین دلیل از ابتدا درصدد برآمدند ممالک اسلامی را در حیطه قدرت خود ضعیف نگه دارند. به همین دلیل، هر دو بر تشکیل یک حاکمیت نیابتی در دل کشورهای اسلامی متفق شدند و اینجا بود که یک جریان اجنبی ناپاک را از کل عالم جمع کردند. اراضی مسلمانان را به زور به اشغال خود درآوردند و این جریان شوم را در خانه مسلمان‌ها و در قلب دیار مسلمین اسکان دادند. این همان خنجری است که در پهلوی اسلام قرار داده شد تا آن‌ها هر زمان خواستند آن را حرکت دهند و پیکر مسلمانان را تحلیل ببرند.

در برابر غده سرطانی اسرائیل مسئول هستیم
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این توطئه هم به خاطر آن بود که یک ‌بار دیگر، یک امپراتوری قدرتمند اسلامی همچون عثمانی تشکیل نشود و هم اینکه یک اندیشه التقاطی، قسی و خائن بتواند آقایی آنان بر عالم را تضمین کند. به همین دلیل وقتی جنگ اعراب و اسرائیل شروع شد، مسلمانان کشورهای عربی ابتدا با این پیش‌فرض وارد میدان شدند که صهیونیسم دشمن ملت‌های عرب است و ندای «یا اَبناءَ الوَلید» اما وقتی شکست خوردند فهمیدند دامنه این خصومت و عداوت بسیار فراتر از این حرف‌هاست.
وی تأکید کرد: پس از این هم آمریکا آمد اسرائیل را بر 80 میلیون مسلمان مسلط کرد و ارتش صهیونیست‌ها نیز سرزمین‌هایی از چهار گوشه کشورهای اسلامی را به تصرف خود درآورد تا زمینه‌ای برای تحقق افسانه دروغین نیل تا فرات باشد. از آن زمان، جنگ اعراب با اسرائیل به جنگ اسلام و صهیونیسم تبدیل شد و تا به امروز هم این جنگ ادامه داشته است. لذا این‌طور نیست که ما بگوییم این هم یک جنگ معمولی همچون سایر جنگ‌هاست و یک طرف در حال سرکوب طرف دیگر است. این‌طور نیست عزیز من! 
ما هم در یک طرف این جنگ ایستاده‌ایم و ما هم برای براندازی این غده سرطانی و نابودی این بیماری جانکاه در دل کشورهای اسلامی مسئول هستیم و باید مقابله کنیم.

جنگ فلسطین را آمریکایی‌ها شروع کردند
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: بعضی از نغمه‌های مسمومی که در اطراف ما نواخته می‌شود، واقعاً مایه تأسف است. بعضی‌ها می‌گویند جنگ را فلسطینی‌ها شروع کردند و اکنون که دشمن برای خراب‎کردن خانه و کشتن زن و بچه آن‌ها آمده، باید به‌ تبع حمله خود تحمل کنند. جنگ را فلسطینی‌ها شروع کردند؟ نخیر، جنگ را آمریکا و صهیونیسم شروع کرد. آن‌ها بودند که ابتدا زمین‌های مسلمین را غصب کردند. مثل این است که دزد به خانه شما بیاید، شما هم در مقام درگیری ضرباتی به او وارد کنید و او در جواب، خانه را آتش بزند. کسی هم که متعرض این تقابل بشود، دزد بگوید این آقا اول به من ضربه وارد کرده است.

عامل اصلی جنایات اخیر غزه، آمریکایی‌ها هستند
وی بیان کرد: مسئول جنایات اخیر غزه، ملت فلسطین نیست که در مقام دفاع از خود برآمده است بلکه مسبب همه این آدم‎کشی‎ها، مستکبرانی هستند که جز جنایت و نسل‌کشی در کارنامه استعماری خود ندارند. به فرموده رهبر معظم انقلاب، آن‌هایی که این روزها به تل‌آویو سفر می‌کنند، سران کشورهای شرور خوانده شدند؛ زیرا این‌ها بودند که با ایجاد اسرائیل، قصد داشتند اسلام را براندازی کنند و سرمایه ملت‌های مسلمان منطقه را به تاراج ببرند.
امام ‌جمعه مشهد با بیان اینکه اسرائیل از درون خود در حال متلاشی شدن است و جهاد قهرمانانه رزمندگان هم این موضوع را تسریع کرد، گفت: امروز ساختمان‌های غزه را آمریکا خراب می‌کند، کودکان غزه را آمریکا می‌کشد، راه آب و غذای مظلومان غزه را آمریکا بسته است. وزیر دفاعش، سران کشورش، فرمانده سنتکام، همه امروز در اسرائیل هستند. خودشان آمده‌اند بمباران‌های غزه را اداره می‌کنند تا فروپاشی صهیونیست‌ها را به تأخیر بیندازند. این جنگ اسرائیل و فلسطین نیست، این جنگ اسلام و کفر است و به همین دلیل، مردم ما، دولت ما، حاکمیت ما باید آماده باشند تا به‌ محض صدور فرمان جهاد رهبر معظم انقلاب، پا به این جبهه بگذارند، فداکاری کنند و یاریگر اسلام باشند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه