فقه سیاسی معرف تکالیف مدیران در نظام اسلامی است

آیت‌الله علم‌الهدی در نشست علمی «پیشینه فقه سیاسی در تبار و تراث فقهی شیعه»:

فقه سیاسی معرف تکالیف مدیران در نظام اسلامی است


به همت مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد(ع)، نشست علمی «پیشینه فقه سیاسی در تبار و تراث فقهی شیعه» در حرم مطهر رضوی برگزار شد. به گزارش آستان‌نیوز، نشست علمی «پیشینه فقه سیاسی در تبار و تراث فقهی شیعه» صبح چهارشنبه 3 آبان ماه با حضور آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد به عنوان ارائه‌دهنده در سالن جلسات مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد(ع) برگزار شد. 
وی در این نشست بر ضرورت تفکیک مسائل فقه سیاسی از مسائل فقه اجتماعی تأکید کرد و گفت: فقه سیاسی به معنای اعمال و کردار است اما فقه اجتماعی به سبک زندگی اشاره دارد. نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی به اهمیت نظارت مستقل فقه سیاسی بر رفتار و کردار انسان اشاره کرد و افزود: فقه سیاسی در ارائه شیوه نوین مدیریت جریان‌های مختلف از جمله هنری و فرهنگی بسیار کارآمد است و امروزه یکی از نیازهای عمده نظام همین فقه سیاسی است.آیت‌الله علم‌الهدی گفت: فقه سیاسی معرف تکالیف و وظایف مدیریتی به مدیران نظام است و در مدیریت اقتصاد کلان جامعه نقش اساسی دارد.
وی با بیان اینکه فقه سیاسی بسیار گسترده و پراکنده است، ادامه داد: تحقیق و پژوهش بر فقه سیاسی به عنوان یک فقه جامع از سوی حوزه‌های علمیه به خصوص مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد(ع) ضروری است. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه