ضرورت توجه بیشتر برای رفع موانع تولید

در نشست مدیران اقتصادی و صنعتی خراسان رضوی با فرمانده سپاه امام رضا(ع) مطرح شد

ضرورت توجه بیشتر برای رفع موانع تولید

در جلسه‌ای با محوریت قرارگاه صنعتی خاتم الانبیا(ص) سپاه امام رضا(ع) و با حضور مدیران اقتصادی، صنعتی و معدنی خراسان رضوی شرایط حاکم بر حوزه صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.


در این جلسه که در سالن شهید شوشتری سپاه امام رضا(ع) برگزار شد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اقدام‌های انجام شده در استان در راستای رصد فعالیت‌های اقتصادی و کمک به رشد تولید و مهار تورم گفت: در قرارگاه صنعت، معدن و تجارت طرح تحول را دنبال می‌کنیم که در همین راستا 400 پروژه تدوین شده و پیگیری‌های لازم برای به ثمر رسیدن آن‌ها در دست اقدام است. 
ابوالفضل چمندی افزود: در بخش صنعت تدابیری اندیشیده شده تا کالاهایی که بیشتر مورد نیاز است در استان تولید شود. در بخش معدن متأسفانه اکتشافات مورد توجه واقع نشده که برای آن نیز برنامه‌هایی تدوین شده است. در زمینه ترانزیت کالا در سال گذشته 40 درصد در استان افزایش داشتیم و 35 درصد افزایش صادرات اتفاق افتاده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی همچنین به مشکلات بخش صنعت و کشاورزی با قطعی برق در روزهای تابستان اشاره و اظهار کرد: واحدهای تولیدی ما در بررسی‌ای که انجام شده در مجموع به لحاظ ساعت‌هایی که قطعی داشتند نزدیک به چهار ماه تعطیل شدند، در کنار آن کشاورزان هم در اوج زمان نیاز به آب در فصل گرم با خاموشی چاه‌های کشاورزی مواجه بودند که ضربات جبران‌ناپذیری به آن‌ها وارد شده است.
چمندی در مورد تأمین منابع مالی نیز بیان کرد: در سال 1401 در راستای هدایت منابع مالی به تولید 62 همت تأمین مالی در استان صورت گرفته که همین میزان برای 1402 نیز وجود دارد ضمن اینکه هزار و 400 میلیارد تومان نیز میان 1400 فعال اقتصادی توزیع منابع شده تا به سمت شرکت‌های کوچک و متوسط نیز هدایت مالی انجام شده باشد. در کنار این موضوعات با راه‌اندازی تأمین مالی از طریق بورس نیز 3 تا 4 هزار میلیارد تومان در 6 ماهه نخست سال تأمین مالی انجام شده است.
در ادامه این جلسه فرمانده سپاه امام رضا(ع) به آنچه که این روزها در فلسطین و غزه اتفاق می‌افتد اشاره کرد و گفت: بر اساس تفکر اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی و از مؤسسان این رژیم نامشروع، چهار اصل بازدارندگی، هشدار، انتقال منطقه نبرد به قلمرو دشمن و دفاع از شهروندان صهیونیستی برای این رژیم در نظر گرفته شده بود که اقدام اخیر حماس، این چهار اصل را فرو ریخت. 
سردار سرتیپ پاسدار سیدهاشم غیاثی ادامه داد: ادعای رژیم صهیونیستی در حوزه اشراف و رصد اطلاعاتی از میان رفت و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب این حرکت حماس را برای رژیم صهیونیستی ترمیم‌ناپذیرعنوان کردند.
وی همچنین اظهار کرد: اقدام‌های وحشیانه این رژیم هم که از سر استیصال صورت گرفت، برای این بود مشروعیتی که در میان شهروندانش داشته و از دست رفته را دوباره بازیابد.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، امروز حوزه نفوذ رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا، بسیار فراتر از عمق محدود جغرافیایی سرزمین‌های اشغالی بود. چنانچه 35 سال انقلاب اسلامی ایران زودتر شکل می‌گرفت به هیچ وجه اجازه تشکیل این رژیم را نمی‌داد.
در حوزه جنگ نیابتی، آمریکا فقط به رژیم صهیونیستی اکتفا نکرد و برخی از عرصه‌های دیگر همچون داعش را برابر مسلمانان ایجاد کرد و در این عرصه هم اگر حضور محور مقاومت با محوریت ایران اسلامی نبود، در کنار رژیم صهیونیستی، عرصه هولناک‌تری به وجود می‌آمد.
سردار غیاثی با اشاره به ضرورت توجه به بخش تولید در استان گفت: در سپاه طرح‌های صنعت‌یار و معدن‌یار را در دستور کار داریم که با هدف کمک به رشد تولید و رفع موانع قرارگاه صنعتی خاتم الانبیا(ص) سپاه امام رضا(ع) تشکیل شده است که امیدواریم بتوانیم در راستای هم‌افزایی‌های مؤثر برای رفع موانع قدم‌های خوبی برداریم.
وی ادامه داد: از این پس آمادگی داریم درعرصه‌های اقتصادی همراهی‌های لازم را داشته باشیم، مسائل را مطرح و تا حصول نتیجه پیگیری کنیم. از ظرفیت‌های موجود هم این آمادگی وجود دارد که استفاده شود و در سطوح کشوری و همچنین از طریق فرماندهی کل سپاه در فضایی صمیمی موضوعات موجود دنبال شود تا در نهایت انتفاع آن به مردم برسد.

خبرنگار: هاشم رسائی‌فر

برچسب ها :
ارسال دیدگاه