مطالبه عمومی برای تکمیل موزه دفاع مقدس در مشهد

مطالبه عمومی برای تکمیل موزه دفاع مقدس در مشهد

صبح روز دوشنبه یکم آبان ماه، مراسم تجلیل از اصحاب رسانه فعال در حوزه دفاع مقدس و مقاومت و اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین در مشهد برگزار شد. 


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در ابتدای این مراسم مطرح کرد: هزاران دروغ در ساحت رسانه جریان دارد. از سوی دشمن ستادهای عملیاتی و مراکز اجرا فعال‌اند تا دروغ بسازند و گاهی این دروغ‌ها آن قدر تکرار شده که بر لسان مردمی که دلشان پر از شوق مبارزه با رژیم صهیونیستی است، شنیده می‌شود.

لازمه مقابله با ابهام‌ها در خصوص فلسطین گفت‌وگوی شفاف با مردم است
سردار حسینعلی یوسف‌زاده درباره ابهاماتی که در مورد جنگ فلسطین و رژیم صهیونیستی ایجاد شده گفت: گفته می‌شود چرا فلسطین وقتی توان ندارد جنگ را شروع می‌کند. این یعنی 70 سال ظلم و ستم را نمی‌بینند و وقتی کارد به استخوان مظلوم رسید و از خود دفاع کرد، او را مقصر می‌دانند. این پرسش‌ها آن قدر از سوی دشمن جریان می‌یابد که جوانان و نوجوانان ما نیز متأثر می‌شوند.
وی افزود: لازمه مقابله با این دروغ، گفت‌وگوی صریح و شفاف با جامعه است. جهاد تبیین برای این است در شرایطی که جای ظالم و مظلوم عوض می‌شود، بتوانیم از حقوق مظلومان دفاع کنیم.
یوسفعلی‌زاده به نقش مهم رسانه‌ها در حوزه مقاومت اشاره کرد و گفت: باید از رزمندگان مقاومت الگوبرداری کنیم. امروز ما به چشم و با علم و یقین می‌بینیم راهبرد مقاومت جای خودش را باز کرده است. باید الگوهای مقاومت پیش چشم جهانیان نمایان شوند. 
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گفت: در حوزه خوانش پیشینه‌های ظلم و ستم صهیونیست فعال شوید و روایت صحیح به مردم ارائه کنید. ما باید جامعه هدفمان را بیشتر بشناسیم، نسل جوان و نوجوان ما آماج عملیات روانی دشمن و جنگ گسترده فرهنگی هستند. 
یوسفعلی‌زاده در ادامه بیان کرد: امروز جبهه مقاومت از جمهوری اسلامی ایران شاید تقاضای اعزام سرباز و رزمنده نداشته باشد، اما تقاضای حمایت دقیق و عمیق به خصوص در حوزه رسانه دارد.
وی در خصوص برنامه‌‌ها و فعالیت‌های استان در هفته دفاع مقدس گفت: در سطح استان حدود 2هزار برنامه و فعالیت در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس داشتیم. امسال در هفته دفاع مقدس حدود 60 هزار نفر در سراسر استان مورد تجلیل و تکریم قرار گرفتند و این کار باید ادامه پیدا کند. 
یوسفعلی‌زاده بیان کرد: تلاش گسترده‌ای برای راه‌اندازی و تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در استان شکل گرفته تا حماسه‌سازی‌ها در جایی مشخص به نمایش گذاشته شوند. در این خصوص نسبت به خیلی از استان‌ها عقب هستیم. استان ما با چهار لشکر عملیاتی در دفاع مقدس نیاز مبرم به موزه دارد. باید ساخت موزه دفاع مقدس و بهره‌برداری از آن، به عنوان یک مطالبه عمومی مورد توجه مردم و مسئولان باشد. 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در مورد ساخت یادمان شهدای گمنام گفت: در سال گذشته ساخت یادمان در استان رونق داشته اما در مشهد عقب‌افتادگی داریم. در کوهسنگی هشت شهید گمنام تدفین شده اما هنوز یادمان ندارند. باید کمک شود تا حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان یک تکلیف الهی، انقلابی، شرعی و ملی مورد حمایت همه باشد.

خبرنگار: محدثه مودی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه