بهره‌مندی۳۸۷ توان‌خواه خراسان جنوبی از مزایای بیمه سلامت

بهره‌مندی۳۸۷ توان‌خواه خراسان جنوبی از مزایای بیمه سلامت

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: از مهر سال گذشته تاکنون ۳۸۷ نفر از توان‌خواهان زیر پوشش بهزیستی استان در قالب ۵۷۰ نسخه از مزایای جدید بیمه سلامت بهره‌مند شده‌اند.


حسن شرفی افزود: اعتبار هزینه شده برای فرانشیز (معافیت) بیمه‌ای این افراد از سوی سازمان بیمه سلامت ایران ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی بیان کرد: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان سازمان بهزیستی و سازمان بیمه سلامت ایران در شهریور سال گذشته در کنار  فیزیوتراپی که از سنوات گذشته پوشش بیمه‌ای پیدا کرده بود، سایر خدمات توان‌بخشی شامل کاردرمانی، گفتاردرمانی، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی و ارتوپدی فنی (اعضای مصنوعی و وسایل کمکی) نیز زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفت.
شرفی ادامه داد: تاکنون حدود ۱۲ هزار نفر از افراد زیر پوشش بهزیستی استان در قالب ۱۴ هزار و ۶۲۸ معلولیت، در سامانه بیمه سلامت نشان‌دار شده‌اند که دارای پوشش بیمه‌ای معتبر در هر یک از اشکال ایرانیان، همگانی، روستایی و عشایری و سایر اقشار از بیمه سلامت هستند.
وی افزود: این افراد در صورت نیاز به هر یک از خدمات توان‌بخشی و تجویز آن از سوی پزشک معالج می‌توانند به کلینیک‌های دارای مجوز از دانشگاه علوم پزشکی یا سازمان نظام پزشکی که با بیمه سلامت قرارداد دارند، مراجعه کرده و از معافیت در نظر گرفته شده معادل ۷۰ درصد تعرفه مصوب بخش‌های ارائه‌دهنده خدمات اعم از دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و خصوصی استفاده کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه