ضرورت ورود هدفمند شبکه صالحین به عرصه جهاد تبیین

ضرورت ورود هدفمند شبکه صالحین به عرصه جهاد تبیین

فرمانده سپاه امام رضا(ع) واکنش اسرائیل پس از «طوفان‌الاقصی» را از سر استیصال برشمرد و گفت: اقدام حماس در سرزمین‌های اشغالی همه هژمونی مولود نامشروع صهیونیستی را فرو ریخت و ادعای این رژیم در حوزه اشراف و رصد اطلاعاتی را از میان برد.


سردار سرتیپ پاسدار سیدهاشم غیاثی در آیین تجلیل از برترین‌های شبکه تربیتی صالحین بسیج استان خراسان رضوی که در مجتمع تربیتی امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، با اشاره به وقایع اخیر در مناطق اشغالی فلسطین گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، امروز حوزه نفوذ رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا، بسیار فراتر از عمق محدود جغرافیایی سرزمین‌های اشغالی بود.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) افزود: در حوزه جنگ نیابتی، آمریکا فقط به رژیم صهیونیستی اکتفا نکرد و برخی از عرصه‌های دیگر همچون داعش را برابر مسلمانان ایجاد کرد و در این عرصه هم اگر حضور محور مقاومت با محوریت ایران اسلامی نبود، در کنار رژیم صهیونیستی، عرصه هولناک‌تری هم به وجود می‌آمد.

غرب، ایران را مقابل خود می‌داند
سردار غیاثی خاطرنشان کرد: نگاه غرب به ایران یک نگاه جدی است و همواره ایران را در مقابل خود می‌داند. تا زمانی هم که در مبانی با آمریکای جنایتکار به یک نقطه‌نظر مشترک نرسیم، این منازعات ادامه دارد.
وی افزود: امروز ایران اسلامی هیمنه آمریکا را شکسته است و اگر عرصه حضور در درگیری میدانی با این جنایتکاران برای رزمندگان ما فراهم شود، آن‌ها متوجه این خواهند شد که حضور عزیزان ما که در عرصه هشت سال دفاع مقدس و جبهه مقاومت نیز به نمایش درآمد، می‌تواند طومار آمریکا و اسرائیل و اذناب آن‌ها را در هم بپیچد.

واکنش اسرائیل پس از «طوفان‌الاقصی» از سر استیصال بود
فرمانده سپاه امام رضا(ع) در ادامه سخنان خود به اقدام حماس در سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و گفت: بر اساس دکترین «بن گوریون» اولین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و از مؤسسان این رژیم نامشروع، چهار اصل «بازدارندگی»، «هشدار»، «انتقال منطقه نبرد به قلمرو دشمن» و «دفاع از شهروندان صهیونیستی» برای این رژیم در نظر گرفته شده بود که اقدام اخیر حماس، این چهار اصل را فرو ریخت. ادعای رژیم صهیونیستی در حوزه اشراف و رصد اطلاعاتی از میان رفت و در همه این اصول، رژیم اشغالگر قدس با شکست مواجه شد و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب اسلامی این حرکت حماس را برای رژیم صهیونیستی «ترمیم‌ناپذیر» عنوان کردند.
وی با آرزوی اجر و صبر برای شهدای غزه و خانواده‌های آنان افزود: اقدام‌های وحشیانه این رژیم هم که از سر استیصال صورت گرفت، برای این بود که مشروعیتی که در میان شهروندانش داشته و از دست رفته را دوباره بازیابد.

محصول کار تربیتی در رفتار نمود پیدا می‌کند
سردار غیاثی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های شبکه تربیتی صالحین، این فعالیت‌ها را قابل قدردانی دانست و ضمن تأکید بر کیفی‌سازی فعالیت‌های این شبکه خاطرنشان کرد: انجام کار به لحاظ کمی مشکل‌گشا نیست. از سوی دیگر، باید خروجی و محصول کار تربیتی را در رفتارها ببینیم و اگر لازم بود جایی در مأموریت میدانی حضور پیدا کنیم، باید رفتار نیروهای ما متناسب با اقتضائات تربیتی مورد نظر رهبرمعظم انقلاب باشد.
وی از شبکه تربیتی صالحین با عنوان بزرگ‌ترین شبکه جریان‌ساز ولایی نام برد و افزود: با وجود فعالیت‌های بسیار خوبی که صورت گرفته، هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم و باید تلاش کنیم. باید مدل و شرایط مطلوب یک کار تربیتی با توجه به وضع موجود و مطلوب ترسیم شود.
سردار غیاثی در بخش پایانی سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه شبکه تربیتی صالحین باید در راستای مأموریت خود حرکت کند، اما این شبکه جریان‌ساز ولایی نمی‌تواند به اتفاق‌های پیرامونی خود بی‌تفاوت باشد و باید با برنامه‌ای هدفمند در عرصه جهاد تبیین، در صحنه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

رونمایی از کتاب «یکصد و ده تجربه تربیتی» 
گفتنی است در بخش دیگری از این آیین تجلیل، با تقدیر از برترین‌های شبکه صالحین بسیج؛ از کتاب «یکصد و ده تجربه تربیتی» تولید شده در معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه امام رضا(ع) نیز رونمایی شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه