قرار گرفتن طلاب رسانه‌ای در خط مقدم جهاد تبیین

قرار گرفتن طلاب رسانه‌ای در خط مقدم جهاد تبیین


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار مجمع فعالین رسانه‌ای حوزه علمیه خراسان که ظهر دیروز به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، ضمن تأکید بر ضرورت استمرار و تقویت فعالیت‌های خبری و رسانه‌ای با محوریت مبانی فقهی، دینی و حوزوی گفت: گاهی اوقات انسان در زندگی خود دست به عملی می‌زند که شاید حتی خود نیز نداند آن عمل تا چه حد مهم و اثرگذار است. شما برادران و خواهران هم که امروزه در فضای مجازی مشغول به فعالیت هستید، در حقیقت در صف مقدم سربازان امام زمان(عج) ایستاده‌اید و در میدان جنگ نرم و رسانه که راهبردی‌ترین محور تقابل جبهه حق و باطل است، نقش‌آفرینی دارید.
وی افزود: ذات و فلسفه طلبگی این است که انسان از همه امکانات و ظرفیت‌های وجودی خود برای امام زمان(عج) هزینه می‌کند. طلبه اگر خود را وقف وجود اقدس بقیه‎الله‌الاعظم(عج) کرد، خوشبخت و عاقبت‌به‌خیر است؛ زیرا حضرت، دنیا و آخرت خادم خود را تضمین کرده و فرد اگر همه هستی و عواید وجودی خود را در خدمت امام عصر(عج) قرار دهد، می‌تواند نسبت به حال و آینده خود اطمینان خاطر داشته باشد.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در دستگاه امام زمان(عج) آن چیزی که مهم است این است که شیعه در مقام یک سرباز به‎روز و فعال، کنش‌گری میدانی داشته باشد. در این میان حتی ممکن است طلبه‌ای در فقاهت و اجتهاد پله‌های ترقی علمی را به ‌سرعت و باکیفیت سپری کند که خیلی هم خوب است؛ اما شاید بتوان بارزترین مصداق شیعه به‎روز و فعال را در کنشگران رسانه‌ای دانست که شخصیت اجتماعی، موقعیت فردی و منافع مادی خود را کف دست گرفته‌اند و به میدان جهاد تبیین آمده‌اند.
وی ادامه داد: من قبول دارم که هزینه پردازش رسانه‌ای یک محتوا سنگین است و امکانات زیادی هم نیاز دارد؛ اما اصل مطلب آن است که ما و شما سرباز هستیم و مشکل معیشت و هزینه‌های گزاف، اصل تکلیف را از افراد ساقط نمی‌کند. در این شرایط، مجاهدان عرصه جهاد تبیین باید با توکل بر خدا مسیر حق را 
به هر قیمت ممکن ادامه دهند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه