خسارت ۴ هزار میلیارد تومانی قطع برق چاه‌موتورها  به بخش کشاورزی بردسکن

خسارت ۴ هزار میلیارد تومانی قطع برق چاه‌موتورها  به بخش کشاورزی بردسکن

علی نوری  مدیر جهاد کشاورزی بردسکن خسارت وارده ناشی از قطع  برق چاه‌موتورها به بخش کشاورزی این شهرستان را ۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.


مهدی مسروری افزود: زیرساخت‌های کشور مستلزم توسعه بخش کشاورزی و تولید است و اگر به حوزه تولید نگاه ویژه‌ای شود بخش اقتصادی متحول خواهد شد .
وی بیان کرد: دست‌کم بیش از ۳۰ جلسه و نشست‌های تخصصی در حوزه بخش کشاورزی در قالب کارگروه اقتصادی و زیربنایی با مهندسان و افراد نخبه و دارای تخصص برگزار و راهکارهای لازم ارائه شده است. 
مدیر جهاد کشاورزی بردسکن با توجه به بحران خشکسالی و کم آبی در خراسان رضوی به‌ویژه شهرستان بردسکن بر توسعه محصولات گلخانه‌ای تأکید کرد و افزود: یکی از طرح‌های در دست اجرا، بحث ساخت پنل‌های خورشیدی است تا با تأمین برق مورد نیاز بخش کشاورزی، چاه‌موتورهای کشاورزی با خاموشی مواجه نشوند و سهم برق بخش کشاورزی را از این طریق تأمین کنیم. 
وی عنوان کرد: خوشبختانه دولت در بحث توسعه گلخانه‌های کوچک‌مقیاس و بزرگ‌مقیاس تسهیلات بسیار خوبی در نظر گرفته است که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی در جریان آن قرار بگیرند.
 مسروری گفت: خوشبختانه بردسکن به عنوان نخستین شهرستان استان توانست گلخانه‌های کوچک‌مقیاس را به عنوان الگو اجرا کند و طی یک سال گذشته ۱۲۰ پرونده تشکیل و با استفاده از تسهیلات زمینه اشتغال‌زایی افراد نیز فراهم شده است. وی از تعیین‌تکلیف پروژه مجتمع گلخانه‌ای شهرستان بردسکن پس از چندین سال بلاتکلیفی در حاشیه محور بردسکن به خلیل‌آباد خبر داد و افزود: چاه این مجتمع حفاری شده است و در فاز اول در سطح ۱۵ هکتار عملیات آن توسط سرمایه‌گذار که تفاهم‌نامه آن به امضا رسیده انجام خواهد شد.
 مدیر جهاد کشاورزی بردسکن افزود: یکی از برنامه‌های این مدیریت طرح توسعه محصولات باغی ازجمله انجیر و انگور از باغ به گلخانه است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه