کارشناسان تأمین اجتماعی از تفسیر به رأی قوانین بپرهیزند

رئیس کمیسیون کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی:

کارشناسان تأمین اجتماعی از تفسیر به رأی قوانین بپرهیزند


رئیس کمیسیون کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: صدور بخشنامه‌های متعدد و خلق‌الساعه در حوزه‌های کار و تأمین اجتماعی، فعالان اقتصادی را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده است.
جواد نیشابوری در سومین جلسه این کمیسیون در محل اتاق بازرگانی مشهد ادامه داد: در حالی که کارشناسان این اداره‌ها هنوز بر بخشنامه پیشین اشراف کامل پیدا نکرده‌اند، بخشنامه جدیدی صادر می‌شود و عملاً این مسئله بنگاه‌های تولیدی را دچار چالش کرده و در حال حاضر کمیسیون کار و تأمین اجتماعی اتاق مشهد به دنبال پیگیری به منظور حل این چالش است.
وی یادآور شد: موضوع تعدد بخشنامه‌های صادره بارها به دیوان عدالت اداری منعکس ‌شده و به تازگی این نهاد، بخشنامه‌ای در این زمینه صادر کرده تا اگر رأی دیوان به ‌عنوان حکم قطعی اجرایی نشود، به دلیل سرپیچی از اجرای قوانین، جرم‌انگاری صورت ‌بگیرد. معتقدیم این مهم بی‌شک در حل مسئله مؤثر واقع می‌شود.
نیشابوری عنوان کرد: بسیاری از بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی به قوانین تأمین اجتماعی واقف نیستند. از آنجا که تعداد فعالان و بنگاه‌های اقتصادی که اشراف به قوانین ندارند، زیاد است، این افراد به ناچار با کارشناسانی مشورت می‌کنند که آن‌ها نیز اطلاع کافی از قوانین تأمین اجتماعی ندارند و با وجود آنکه هزینه‌های گزافی بابت مشاوره پرداخت می‌کنند، نتیجه لازم حاصل نمی‌‌شود. 
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا کمیسیون کار اتاق مشهد در آینده نزدیک برنامه‌ای به ‌منظور آموزش فعالان اقتصادی در حوزه قوانین کار و تأمین اجتماعی ارائه خواهد کرد.
رئیس کمیسیون کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی خراسان رضوی یادآور شد: بخش خصوصی مطالبات بسیاری در حوزه تأمین اجتماعی دارد و تمام تلاش ما این است که این مسائل در مرحله بازرسی حل‌ و فصل شود و کار به هیئت‌های حل اختلاف و هزینه‌تراشی نکشد.
نیشابوری در بخش دیگری از این نشست عنوان کرد: هرچند بخشنامه‌ها و قوانین، دغدغه تمامی فعالان اقتصادی است و باید پیگیری شود؛ اما کمبود نیروی کار و کارگر هم دغدغه اصلی واحدهای صنعتی است. از این رو کمیسیون باید به این مسئله به طور جدی بپردازد. در این راستا پیشنهاد می‌شود کمیسیون فقط خروجی کارگروه‌های زیرمجموعه را مصوب کند و زمان خود را به مسائل کمبود کارگر، آموزش و موارد مهم‌تر اختصاص دهد. 
وی ادامه داد: کمبود نیروی کار معضل اساسی بسیاری از کارخانه‌هاست به ‌طوری که خیلی از بنگاه‌های اقتصادی فعالیت خط دوم خود را به دلیل این مسئله تعطیل کرده‌اند. در واقع کارخانه‌ها در جذب نیروی کار ساده با مشکل مواجه هستند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه