استغاثه به پیشگاه امام زمان(عج) برای آزادی فلسطین 

همزمان با حرم مطهر رضوی در مساجد استان خراسان‌رضوی و سایر بقاع متبرکه سراسر کشور برگزار می‌شود 

استغاثه به پیشگاه امام زمان(عج) برای آزادی فلسطین 

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در پی حمله وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی غزه که شامگاه سه‌شنبه رخ داد، مساجد استان خراسان برنامه‌هایی را برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده‌اند. 


حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا بیان کرد: محوری‌ترین برنامه در مشهد که بر آن تأکید شد، حضور منسجم و پررنگ مساجد محلات مختلف در تجمع محکومیت رژیم صهیونیستی بود که چهارشنبه از ساعت 18 در میدان شهدا برگزار شد.
وی افزود: همچنین در شامگاه پنجشنبه نیز بناست در مساجد سراسر استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی مراسم استغاثه به امام زمان(عج) برگزار شود تا مردم برای پیروزی مردم مظلوم فلسطین و نیروهای مقاومت دست به دعا شوند. برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای صورت گرفته تا این مراسم به صورت همزمان در تمام مساجد، به‌ویژه مساجد محوری، برگزار شود.
احمدنیا با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای برگزاری مراسم استغاثه در سراسر کشور گفت: برنامه‌های دیگری نیز به مساجد استان ابلاغ شده که می‌توانند اجرا کنند. آتش زدن پرچم اسرائیل به صورت همزمان پس از نماز مغرب و عشا، پخش شعار مرگ بر اسرائیل از مأذنه مساجد و قرائت قرآن و تقدیم آن به روح شهدای مظلوم فلسطین ازجمله این برنامه‌هاست. علاوه بر این هرکدام از مساجد می‌توانند با ایده‌ها و برنامه‌های مختلف این جنایت را محکوم کنند.
همچنین در پی محکومیت این جنایت دلخراش، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای غزه در بقاع متبرکه سراسر ایران خبر داد و گفت: تجمع مردمی در اعتراض به کشتار مردم بی‌دفاع غزه و گرامیداشت شهدای مقاومت با عنوان «کربلای غزه»، پنجشنبه 27مهر پس از نماز مغرب و عشا در بقاع متبرکه سراسر کشور برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی متقی افزود: این مراسم در 500 بقعه متبرکه سراسر کشور برگزار می‌شود. تلاوت قرآن کریم و اهدای ثواب آن به روح شهدای غزه، برگزاری آیین شعرخوانی حماسی با حضور شعرای مقاومت، سخنرانی با موضوع جبهه مقاومت و تشریح ابعاد جنایت رژیم غاصب صهیونیستی و آینده آن و قرائت بیانیه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین ازجمله برنامه‌های این مراسم خواهد بود. 
لازم به ذکر است این مراسم در بقاع متبرکه استان خراسان رضوی نیز همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

خبرنگار: محدثه مودی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه