تولید و توزیع لاستیک خودرو کاهش ۱۴ درصدی دارد

تولید و توزیع لاستیک خودرو کاهش ۱۴ درصدی دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید و توزیع لاستیک خودرو امسال نسبت به سال گذشته کاهش ۱۴ درصدی دارد و این بخش با مشکلاتی مواجه است و تبادل ارز در آن به سختی انجام می‌شود.


حسین فرهیدزاده در جمع بازرسان معاونت بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار کرد: افزایش قیمت لاستیک خودرو لزوماً مشکل این صنعت را حل نمی‌کند؛ زیرا عرضه لاستیک به حد نیاز انجام نمی‌شود.
وی افزود: جبران کمبود تولید لاستیک خودرو در کشور مستلزم تأمین ارز برای واردات در این بخش و ساماندهی حوزه توزیع از طریق خروج آن‌ها از حالت سنتی و نام‌نویسی توزیع‌کنندگان لاستیک در سامانه جامع تجارت است.
فرهیدزاده گفت: این وزارتخانه بسته پیشنهادی خود مبنی بر تأمین ارز را از مسیر تالار دوم سامانه نیما و کاهش تعرفه واردات (۱۰درصد) ارائه داده تا در بازه زمانی سه ماهه بتوان لاستیک خودرو را به قیمت معقولی رساند و وظیفه بازرسان در این بخش رصد بازار لاستیک خودرو است تا قیمت آن از رقم معقولی بیشتر نشود.
وی بیان کرد: در هر صورت کسری بین تولید لاستیک خودرو تا میزان نیاز آن در کشور باید به نحوی جبران شود که یکی از راهکارهای آن تأمین لاستیک از محل واردات است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه