بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس در حرم مطهر رضوی

بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس در حرم مطهر رضوی

آیین بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس سرداران اسلام فلاحی، فکوری، نادری، نامجو، کلاهدوز و جهان‌آرا در حرم مطهر رضوی برگزار شد. 


 به گزارش آستان‌نیوز، در این مراسم که در شامگاه جمعه هفتم مهرماه و در سالروز شهادت فرماندهان نظامی کشور ولی‌الله فلاحی، یوسف کلاهدوز، سید‌موسی نامجو و محمد جهان‌آرا برگزار شد، سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده؛ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان رضوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان سرافراز، گفت: مولای متقیان علی(ع) جهاد را دری از درهای بهشت معرفی کرده‌اند که فقط به روی بندگان خاص خود باز می‌شود. این در پرفیض و بابرکت یعنی در جهاد و شهادت سال‌هاست که به روی امت حزب‌الله در ایران اسلامی باز است و دامنه آن به گستره جهان اسلام هم گسترش پیدا کرده است. امروز جبهه مقاومت نیز عرصه حضور جهادی است و این در پر از خیر و برکت به روی آحاد امت اسلامی در سراسر جهان باز شده است. 
وی با اشاره به حضور ارزشمند خانواده‌های شهدا در این مراسم خطاب به آن‌ها گفت: شما نماینده 18هزار شهید سرافراز استان خراسان رضوی هستید و به نمایندگی از خیل عشاق و فداییان راه خدا در این مکان مقدس حضور پیدا کرده‌اید. 

2 عنصر اصلی دین مبین اسلام 
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شریعتی‌تبار، کارشناس دینی و سخنران حرم مطهر رضوی در این مراسم گفت: دین مبین اسلام بر دو پایه اصلی و اصولی استوار است که این دو عنصر از پایه‌های نظام انقلاب اسلامی ما نیز است که یکی مکتب عاشورا و مکتب حسینی و دیگری اصل مهدویت و فرهنگ انتظار است. نخستین بارقه‌های انقلاب اسلامی در دو مرحله بالنده و توفانی آن در 
15 خرداد سال 42 و چند روز پس از سخنرانی روز عاشورای امام خمینی(ره) در مدرسه فیضیه رخ داد و پس از آن نیز مردم به رهبری و زعامت ولی فقیه این راه را تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه دادند. 
وی افزود: امامت؛ اساس اسلام و زمامداری دین خدا، اعتقاد به امامت نظم‌دهنده به جامعه اسلامی، عامل عزت و اقتدار مؤمنان و ثمره شجره طیبه توحید است. مؤمنان به برکت امامت اعمال عبادی مانند نماز، روزه، زکات، جهاد، حج و سایر احکام و مناسک اسلامی را انجام می‌دهند.مردم ایران اسلامی با رهبری ولایت فقیه در دوران دفاع مقدس و پس از آن در مواجهه با استکبار جهانی پیروز بوده است. البته این مواجهه تنها مربوط به دوران ما نیست بلکه در تمام طول تاریخ وجود داشته است. گفتنی است در این مراسم که با حضور جمعی از فرماندهان لشکری و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد، از خانواده شهیدان والامقام کاوه، برونسی، کلاهدوز، شوشتری، آقاسی‌زاده، چراغچی، نظرنژاد، رفیعی، شهیدان عدالتی، حسین و مهدی خدابنده و شهیدان رمضانعلی و حسن عامل با اهدای هدایایی متبرک از سوی آستان مقدس رضوی قدردانی شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه