حرم مطهر رضوی سیاه‌پوش سوگ امام‌عسکری‌(ع)

آیین عزای شهادت یازدهمین کوکب هدایت برگزار شد

حرم مطهر رضوی سیاه‌پوش سوگ امام‌عسکری‌(ع)


به گزارش آستان‌نیوز، همزمان با شب شهادت امام حسن عسکری(ع) بیرق عزا بر فراز گنبد حرم مطهر رضوی برافراشته و این بارگاه ملکوتی عزادار شهادت این امام هُمام شد و دلدادگان خاندان عصمت و طهارت(ع) باتشرف به این بارگاه ملکوتی این مصیبت را به محضر حضرت رضا(ع) تسلیت و تعزیت گفتند. به همین مناسبت همچنین ویژه‌برنامه‌ای از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان مقدس رضوی در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد. این مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا با قرائت زیارت امین‌الله آغاز و در ادامه زائران حریم ملکوتی رضوی از اجرای قطعه‌ای هنری توسط گروه گلدسته‌های حرم بهره‌مند شدند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: امام عسکری(ع) بیشتر روزهای عمر خود را در حبس و در منطقه‌ای نظامی به سر بردند. وی تصریح کرد: آن حضرت به دست معتمد عباسی مسموم و در سن 28سالگی به شهادت رسیدند و پس از شهادت ایشان دوران امامت امام زمان(عج) آغاز شد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد با اشاره به حدیثی از امام عسکری(ع) بیان کرد: آن حضرت دو خصلت را بالاترین صفات برای هر فردی معرفی کرده‌اند؛ یکی ایمان و دیگری خیر رساندن به بندگان خدا که هر کسی این دو صفت را داشته باشد بهترین افراد است. وی بیان کرد: یکی از بهترین عبادت‌ها علم‌آموزی است. کسی که در راه علم قدم بردارد نسبت به خدا شناخت و معرفت پیدا می‌کند و به درجه ایمان به خدا نائل می‌شود. 
سخنران رضوی افزود: بر پایه این حدیث نورانی پس از ایمان به خدا، خیر رساندن به مردم و گره‌گشایی از کار آن‌ها بهترین و باارزش‌ترین صفات محسوب می‌شود. 
گفتنی است مرثیه‌سرایی و ذکر مصیبت اهل بیت(ع) با نوای ذاکر و مرثیه‌خوان اهل بیت(ع)؛ علیرضا نژادحسین از دیگر برنامه‌های شب شهادت امام حسن عسکری(ع) در حرم مطهر رضوی بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه