تشکیل جمعیت امدادگران نوجوان یک ضرورت راهبردی است

آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی:

تشکیل جمعیت امدادگران نوجوان یک ضرورت راهبردی است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان و جمعی از معاونان و امدادگران فعال در امر خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر1402، گفت: یکی از ویژگی‌های دهه آخر صفر امسال این بود که عمده تشرف‌هایی که به مشهدالرضا(ع) صورت گرفت، در سه روز پایانی این دهه انجام شد و بر همین اساس، سنگینی بار استقبال، اسکان و پذیرایی از میهمانان امام هشتم(ع) را بر خادمان این عرصه دوچندان کرد.


با این حال، حقیقت این است که هر جا گره در کار پیش می‌آمد و متولیان امر در تکریم شایسته زائران با محدودیت امکانات مواجه می‌شدند، همه چشم امید به سوی هلال‌احمر داشتند تا با جمعیت داوطلبان جوان و بنیه مردمی خود به صحنه بیاید و روند خدمت‌رسانی را تسهیل کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده 
ولی فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی خاطرنشان کرد: تا به امروز هلال‌احمر نهاد نجات‌بخشی بود که خدمات آن در جریان سیل، زلزله و بلایای طبیعی نمود پیدا می‌کرد و آحاد مردم، امدادگران هلال‌احمر را به نقش‌آفرینی در این عرصه‌ها می‌شناختند. اما خوشبختانه در سال‌های اخیر، زمینه جدیدی از خدمات هلال‌احمر در حمایت و هدایت مردم حول محور عبادت، زیارت، معنویت و توجه به خدا، نبی مکرم اسلام(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) تعریف شده که شایسته قدردانی است.

عنایت امام هشتم(ع)، رهاورد خدمات هلال‌احمر
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروزه پیش چشم مردم، لباس هلال‌احمر نیز همچون لباس خدام آستان قدس رضوی به‌عنوان مظهر زیارت و یاد امام رضا(ع) مطرح شده است، خاطرنشان کرد: عزیزان من توجه کنید، اینکه بنده از نماینده ولی‌فقیه در جمعیت فداکار هلال‌احمر شنیدم که بسیاری از امدادگران و جوانان داوطلب این نهاد مقدس در دهه آخر صفر حتی دو ساعت خواب مستمر نداشتند، طبیعی است که موجب خستگی امروز شما باشد، زیرا به هر ترتیب، بدن انسان ظرفیت محدودی دارد و هم‌اکنون هم که در محضر شما عزیزان هستم، در چهره‌های شما این خستگی نمایان است اما بدون شک خودتان هم تصدیق می‌کنید که این خستگی با سختی‌هایی که در بحران‌ها تحمل می‌کردید، تفاوت مبنایی دارد و اگر جسم‌های شما امروز گرفتار رنج تلاش‎هایتان در دهه آخر صفر است، به همین ترتیب نشاط معنوی سرشاری هم بر جان شما تسلط دارد که روح شما را سرزنده نگه می‌دارد و بی‌شک برکات این مجاهدت خود را در زندگی خواهید دید.

خدمات هلال‌احمر از جنس دلدادگی به امام هشتم(ع) بود
وی تصریح کرد: یکی دیگر از تفاوت‌های خدمات هلال‌احمر در زمان بحران‌های طبیعی با مجاهدت‌های شبانه‌روزی شما در دهه آخر صفر امسال این است که تا پیش از این، مشغله شما در امدادرسانی به مردم به دلیل اقتضای شغلی و حرفه شما بود، اما وقتی در حوزه زیارت به میدان آمدید، این ورود به میدان برپایه ارادت شما به ساحت قدسی علی بن موسی‌الرضا(ع)، باورمندی به مبانی دینی و تکلیف‎مداری است. این مصداق همان تحولی است که ریشه در تحول ماهیت شناختی هلال‌احمر دارد.
آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: در اربعین و همچنین دهه آخر صفر امسال، درحالی که شیعیان و مؤمنان اشک می‌ریختند و در عزای حضرت سیدالشهدا(ع) و امام هشتم(ع) بر سر و سینه می‌زدند، شما مشغول خدمت‌رسانی به زائران بودید. در چنین موقعیتی است که آحاد ملت، مظهر دلدادگی زائران را در عزاداری و تجلی عشق و ارادت شما عزیزان را در برپا نگه‌داشتن این جریان شناختند و اخلاص امدادگران و جوانان جمعیت هلال‌احمر یک‌بار دیگر بر همگان اثبات شد.

شبکه نوجوانان امدادگر را تشکیل دهید
وی با تأکید بر ضرورت حمایت از جمعیت داوطلبان نوجوان هلال‌احمر کشور گفت: تقاضای من از جریان مدیریتی هلال‌احمر کشور و استان این است که بر تشکیل جمعیت داوطلبان نوجوان این نهاد خدمت‌رسان متمرکز شوند، زیرا میدان‌هایی که به‌تازگی هلال‌احمر با امکانات مادی و نیروی انسانی خود پا در آن‌ها گذاشته، همچون یک کلاس درس است و می‌تواند تعالیم انسان‎سازی را به نوجوانان و جوانان انتقال دهد. این یک حقیقت است که سازندگی فراتر از هر کلاس و درسی می‌تواند برای نوجوانان تأثیرگذار باشد و به همین دلیل است که می‌گوییم این ضرورت وجود دارد تا واحد نوجوانان جمعیت هلال‌احمر را تأسیس کنید که آثار این حرکت سازنده و بااهمیت هلال‌احمر در مشهدالرضا(ع) در نسل آینده‌ساز ایران اسلامی هم نهادینه شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه