فروش زیر قیمت لوازم خانگی در بازار مشهد

فروش زیر قیمت لوازم خانگی در بازار مشهد


​​​​​​​مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف خراسان رضوی گفت: لوازم خانگی در چند ماه اخیر تغییر قیمت نداشته است، اما به علت کسادی بازار، کسبه درصد سود مجاز خود را کاهش داده و کمتر از قیمت قانونی عرضه می‌کنند، کسادی و عدم قدرت خرید مردم، بدهی و داشتن چک واحدهای صنفی در بازار از دیگر عوامل کاهش قیمت لوازم خانگی است.
محسن صیادی در تحلیل قیمت کالاهای پرمصرف در بازار مشهد اظهار کرد: حوزه مصالح ساختمانی نیز با توجه به کاهش ساخت و ساز و نیز کاهشی شدن قدرت خرید عموم اقشار، روند کاهش قیمت داشته و حتی به علت بدهکار بودن واحدهای صنفی زیر‌قیمت مصوب خرید و فروش می‌شود.
وی ادامه داد: نرخ نوشت‌افزار نسبت به ابتدای سال کاهشی بوده ولی نسبت به شهریور سال گذشته بین ۱۰ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است، ضمن اینکه به علت خرید تدریجی نوشت‌افزار توسط مردم امسال هنوز هجمه خرید نداشته‌ایم، با توجه به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا احتمالاً شاهد کاهش قیمت بیشتری در این حوزه هستیم.
صیادی در خصوص قیمت گوشت مرغ گفت: با توجه به افزایش تولید، روند کاهشی قیمت مرغ زنده از حدود دو هفته گذشته مشهود است و به قیمت مصوب ۷۳۰ هزار ریال و حتی کمتر از قیمت مصوب عرضه می‌شود، در مورد گوشت قرمز نیز با توجه به افزایش دام زنده در چند روز گذشته شاهد کاهش جزئی (حدود 5درصد) در قیمت گوشت بوده‌ایم که اگر به همین منوال پیش رود شاهد کاهش بیشتر قیمت گوشت در روزهای آینده خواهیم بود.
وی اظهار کرد: در حوزه آرد و نان در ماه جاری با عملکرد مناسب نانوایی‌ها، افزایش سهمیه آرد برخی نانوایی‌ها و نیز افزایش ۴۰ درصدی قیمت نان تا حدودی خواسته‌های نانوایی‌ها برآورده شده که امید است شاهد فراوانی نان و کاهش صف در نانوایی‌ها باشیم؛ ضمن اینکه با توجه به افزایش واحدهای سیار نانوایی هیچ گونه مشکلی در این روزها وجود نداشته است.
مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف خراسان رضوی بیان کرد: اقلام غذایی مانند برنج، حبوبات و روغن با اینکه با افزایش تقاضا در دهه آخر صفر مواجه بوده اما با پشت سر گذاشتن این ایام دارای وضعیت مناسبی بوده و در چند روز اخیر حبوبات و انواع برنج (ایرانی و پاکستانی) تغییر چندانی نداشته است.
وی گفت: در مورد تخم‌مرغ نیز فعلاً کمبودی در بازار مشاهده نمی‌شود، تولید استان ۴۵۰ تن در روز بوده که حدود ۲۰۰ تن تقاضاست، اما مازاد تخم‌مرغ هم موجود است، هم اکنون قیمت هر کیلو تخم‌مرغ ساده در بازار ۵۶۰ هزار ریال است که تا ۵۴۰ هزار ریال نیز عرضه می‌شود.
صیادی ادامه داد: هم اینک شاهد فراوانی میوه در بازار میوه و تره‌بار مشهد هستیم و قیمت انواع میوه نیز ثابت است، در خصوص قیمت روغن موتور نیز تغییر قیمت محسوسی در بازار وجود ندارد، اما روغن‌های صنعتی (مانند ماشین‌آلات) افزایش قیمت داشته است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه