صدور سند تک‌برگ برای ۱۵ هزار هکتار از اراضی سازمان موقوفات ملک

صدور سند تک‌برگ برای ۱۵ هزار هکتار از اراضی سازمان موقوفات ملک

مدیرعامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از صدور سند تک‌برگ برای ۱۵ هزار هکتار از اراضی این سازمان در یک سال گذشته خبر داد.


جعفر عباس‌پور در گفت‌وگو با آستان‌نیوز اظهار کرد: در راستای اجرای قانون جامع حدنگار و صدور اسناد مالکیت الکترونیکی جدید تک‌برگ، تمامی صاحبان ملک اعم از حقیقی و حقوقی به لحاظ قانونی مکلف شده‌اند نسبت به تعویض سند قدیمی که به صورت دفترچه‌ای با سرب پلمب شده بود، با سندهای جدید اقدام کنند.
او ادامه داد: در اسناد جدید یا همان تک‌برگ، قطعه زمین فرد مربوط در محیط نرم‌افزاری ویژه‌ای در اداره ثبت، جانمایی و جایگزین می‌شود که در همین راستا این سازمان، تعویض تمام اسناد مالکیتی در رقبات وقفی خود را برای صدور اسناد استیجاری در دستور کار قرار داده است.
مدیرعامل سازمان موقوفات ملک درباره کاربری اراضی که سند تک‌برگ برای آن‌ها صادر شده است، گفت: این اراضی بسته به موقعیت هر یک از رقبات شامل کاربری‌های مختلف حوزه شهری و کشاورزی است.
او با تأکید بر ضرورت تک‌برگ کردن اسناد تصریح کرد: براساس بند یک قانون جامع حدنگار، تک‌برگ کردن اسناد مالکیتی ضرورت قانونی است؛ چراکه اسناد قدیمی علاوه‌ بر اینکه بازدارنده فرایندهای کاری حوزه املاک و اراضی بوده‌اند، دیگر قابل اعتنا در دفترخانه‌های اسناد رسمی و اداره‌های ثبت اسناد و املاک نیستند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه