عزم جدی آستان قدس رضوی برای استفاده از ظرفیت‌ نخبگانی کشور

عبدالحمید طالبی از تشکیل شورای خدمت علمی در این آستان خبر داد

عزم جدی آستان قدس رضوی برای استفاده از ظرفیت‌ نخبگانی کشور

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی ضمن اعلام خبر تشکیل شورای خدمت علمی در این آستان مقدس، نسبت به استفاده از ظرفیت علمی و نخبگانی در طراحی و پیشبرد برنامه‌های آستان قدس رضوی تأکید کرد.


عبدالحمید طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: تولیت آستان قدس رضوی در حکمی اعضای شورای 11نفره خدمت علمی آستان قدس رضوی را مشخص کرد که بر این اساس حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دکتر قاسم عموعابدینی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، مدیر عالی حرم مطهر رضوی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی، رئیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی، مدیر مؤسسه عالی فقاهت 
عالم‌آل‌محمد(ع) و مدیر امور خدام به عنوان اعضای شورا برای دوره‌ای دو ساله تعیین شدند.
رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی تشکیل این شورا را در راستای اجرای ماده4 بند یک آیین‌نامه خدمت خادمین و خادمیاران علمی آستان قدس رضوی دانست و تصریح کرد: این شورا با هدف بهره‌گیری از توان دانشمندان و نخبگان علمی، گسترش و نظام‌مند کردن روابط آموزشی و پرورشی این آستان مقدس با مؤسسه‌های آموزش عالی همراه با رویکرد علمی و معنوی در طراحی و اجرای برنامه‌های آستان قدس و بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی و نخبگانی در راستای رفع نیازهای آستان قدس رضوی تشکیل شده است.
عبدالحمید طالبی خاطرنشان کرد: نگاه علمی و استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی کشور از اولویت‌ها و رویکردهای اصلی آستان قدس رضوی است، از این رو بنا داریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده علمی کشور، سازوکارهایی مناسب برای تحقق اهداف فرهنگی این آستان مقدس ایجاد کنیم.
لازم به ذکر است این صحبت‌های رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی را می‌توان در راستای راهبرد به خدمت گرفتن توانایی‌های علمی کشور در جهت رفع نیازهای این آستان مقدس قلمداد کرد. نکته‌ای که در تعیین راهبردهای 10ساله دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیز به کار گرفته و تلاش شد با یک برنامه‌ریزی منطبق با سیاست‌های ابلاغی آستان قدس رضوی، راهبردهایی اندیشیده شود تا نیازهای آستان قدس رضوی در زمینه‌های مختلف نیروی انسانی و مباحث مرتبط با موضوعاتی همچون زائر و زیارت، وقف و... در زمینه‌های گوناگون برطرف شود. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه