سهم کودکان از برنامه‌های دهه آخر صفر چقدر بود؟

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی پاسخ داد

سهم کودکان از برنامه‌های دهه آخر صفر چقدر بود؟

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی جزئیاتی از برنامه‌های فرهنگی مذهبی ویژه کودکان و نوجوانان در نمایشگاه «آرام جان‌ها» در جوار حرم مطهر رضوی در دهه آخر صفر را اعلام کرد. 


حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمسعود میریان گفت: غرفه «در ماتم مهر» واقع در شارستان آیت‌الله طبسی در محدوده حرم مطهر رضوی در سه بخش «مدینه»، «قبرستان بقیع» و «سفر مدینه تا مرو امام رضا(ع)» فعالیت خود را با محوریت بازی‌های خلاق به سرانجام رساند. در این غرفه مخاطبان در قالب بازی‌های هوشمند، قصه‌گویی، روایت‌گری، رنگ‌آمیزی و نقاشی، با سیره پیامبر اکرم(ص) و بخش‌هایی از زندگی امام حسن(ع) و امام رضا(ع) آشنا شده و همچنین کودکان و نوجوانان در این نمایشگاه آموزش حفظ آیات قرآن و روایات موضوعی از ائمه معصومین(ع)، حرم‌شناسی و آداب زیارت را همراه با بازی و خلاقیت فرا گرفتند.
میریان با اشاره به برپایی غرفه «با قرآن خوشبخت شوید» نمایشگاه واقع در ره‌باغ حضرت زهرا(س) افزود: در این نمایشگاه با توجه به ابزار دیجیتالی و نوین روز، مخاطبان در قالب روایت‌گری، اجرای مسابقه و سرگرمی و... با سیر تعاملی مسیر خوشبختی با توجه به آیات قرآن کریم و احادیث امام رضا(ع) آشنا شدند. اجرای روزانه مسابقه فرازخوانی به صورت حضوری و مجازی در غرفه‌ها، معرفی چهر‌ه‌های برتر قرآنی و طرح‌های شاخص قرآنی مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی از جمله «من قرآن را دوست دارم»و... از دیگر برنامه‌های مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در این نمایشگاه‌ها بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه