مطالبه‌گری کنید آینده متعلق به شماست

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در دیدار نمایندگان تشکل‌های دانشجویی:

مطالبه‌گری کنید آینده متعلق به شماست

به گزارش قدس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در ابتدا به آزاداندیشی دانشجویان اشاره و تأکید کرد که اشراف، آگاهی و مطالبه‎گری، زینت دانشجوی جوانی است که با روحیه اصلاح و پیشرفت به دانشگاه آمده است. 


او افزود: عزیزان من این را بدانید که حتی در دهه‌های 60 و 70 که تشکل‌های دانشجویی در فعالیت سیاسی و فرهنگی‎شان به شهرت رسیدند، باز هم در مطالبه‎گری با شرایط فعلی قابل ‌مقایسه نبودند و این مایه خوشوقتی است که امروزه می‌بینم جوانی میراث‌دار تشکل‌های دانشجویی اول انقلاب است که در همه شئون، اوضاع را رصد می‌کند و هیچ محدودیتی برای خود نمی‌شناسد. بنابراین بر همه شما تکلیف است که در میدان بمانید و مطالبه‌گری کنید چون آینده متعلق به شماست.
او بیانیه گام دوم انقلاب را آیینه تمام نمای روحیه جوانان دانشجو دانست و گفت: از روزی که بیانیه گام دوم انقلاب به‌ طور رسمی در رسانه‌ها مطرح شد، برخی این موضوع را مطرح می‌کردند که مبانی آن شاید بلندپروازانه باشد؛ اما حقیقت این است که هرچه زمان می‌گذرد، جزئیات دقیق آن بیشتر برای دغدغه‌مندان روشن می‌شود و همه به این واقعیت پی می‌برند که رهبر معظم انقلاب تا چه حد بر جزئیات فضای دانشگاه‌ها و سطح فکر دانشجویان آگاه بوده‌اند.
آیت‌الله علم‌الهدی به ولایت‌مداری در همه تعاملات و جهت‌گیری‌ها تأکید و خاطرنشان کرد:  اگر به هر دلیل، شرایطی ایجاد شد که زاویه دید شما با نقطه دید رهبری زاویه پیدا کرد، اینجاست که دانشجوی آزاداندیش ما ممکن است در معرض فریب و جلوه‎گری اندیشه‌های فکری فریفته شود حتی اگر از ابتدا با دغدغه ملت، وطن و انقلاب به تشکل رفته باشد؛ اما زمانی به نقطه همگرایی مطلق با دشمن برسد.
امام جمعه مشهد تصریح کرد: در همه امور فقط آنچه اهمیت دارد، این است که تشکل‌های دانشجویی اجازه ندهند خلأ فرهنگی در دانشگاه به وجود بیاید. دشمن از همین خلأها استفاده می‌کند تا دل و ذهن جوان دانشجوی ما را به تسخیر خود دربیاورد. 
او در پاسخ به نماینده یک تشکل تصریح کرد: هیچ ارتباطی میان دفتر نماینده ولی‌فقیه با رؤسای دانشگاه‌ها نیست، نه الزام قانونی برای گزارش است نه خودشان پیشقدم هستند.
در ابتدای این دیدار، نمایندگان هفت تشکل دانشجویی به بیان دغدغه‌ها و مطالبات خود در حوزه‌های مختلف پرداختند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه