امیرعبداللهیان: مقدمات توافق خوب فراهم است

امیرعبداللهیان: مقدمات توافق خوب فراهم است

وزیر خارجه کشورمان در آستانه مذاکرات هشتم آذر با طرف‌های باقیمانده در برجام تأکید کرد ایران با جدیت وارد این گفت‌و‌گوها خواهد شد و از نظر تهران همه مقدمات برای یک توافق خوب آماده است.

 حسین امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه در طول 100 روز گذشته بحث برجام و  مذاکرات وین به صورت جدی مورد توجه دستگاه دیپلماسی کشور قرار گرفته است، گفت: هفته‌های گذشته من با وزیران خارجه کشورهای عضو برجام گفت وگوهای مفصلی داشتم. به گزارش تسنیم وی افزود: ما همه مقدمات را برای رسیدن به یک توافق خوب و سریع فراهم کرده‌ایم. البته در صورتی که طرف‌های مقابل نیز به تعهدات کاملشان برگردند. ما به صراحت مواضع و مطالبات خودمان را در گفت‌وگوهایی که داشته‌ایم، اعلام کرده‌ایم. 
امیرعبداللهیان البته به نکته دیگری هم اشاره کرد و آن اینکه «قطعاً دست جمهوری اسلامی ایران بسته نخواهد بود، گزینه‌های مختلفی در مقابل ما قرار دارد». علی باقری معاون امیرعبداللهیان و رئیس هیئت ایرانی مذاکره‌کننده، روز گذشته برای شرکت در دور آتی نشست کمیسیون مشترک برجام وارد وین پایتخت اتریش شد. به نوشته یک خبرنگار اروپایی هیئت ایرانی با 40 عضو در مذاکرات شرکت می‌کند که شنیده‌ها حاکی است ترکیب این هیئت نسبت به هیئت مذاکره کننده دولت دوازدهم تغییر چندانی نکرده است. لغو همه تحریم ها به صورت  قابل راستی آزمایی، حتی تحریم‌های غیرهسته‌ای که از زمان ترامپ وضع شده‌اند، تضمین مبنی بر خارج نشدن دولت بعدی آمریکا از توافق و تعهد نسبت به بازنگرداندن تحریم‌ها به بهانه‌های غیرهسته‌ای از جمله خواسته‌های ایران در این مذاکرات است.

ارسال دیدگاه