بیان دغدغه‌ها و مشکلات زائران، از پارکینگ تا اسکان

توسط تولیت آستان قدس رضوی در دیدار رئیس جمهور صورت گرفت

بیان دغدغه‌ها و مشکلات زائران، از پارکینگ تا اسکان

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار رئیس جمهور به بیان دغدغه‌ها و مشکلات زائران پرداخت و رفع نقصان‌ها در حوزه پارکینگ، اسکان زائران و تقویت حمل و نقل عمومی برون‌شهری به مقصد مشهد را خواستار شد.


به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی عصر جمعه (24 شهریور 1402) در دیدار رئیس جمهور که با حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام علی بن موسی الرضا(ع)، تشرف رئیس جمهور و برخی اعضای هیئت دولت به حرم مطهر را خوشامد گفت و اظهار کرد: مایه مباهات و خوش‌وقتی است که میز خدمت رئیس جمهور محترم در سفر و حضر فعال است و در یک سفر زیارتی نیز که ایشان به مشهد مشرف می‌شوند، فرصت برای شنیدن برخی از مشکلات و ارائه راهکار برای حل آن‌ها را مغتنم می‌دانند؛ این روحیه تلاش، خدمت، فعالیت و تعطیلی ناپذیری حقیقتاً شایسته قدردانی و تشکر است.
وی در ادامه به برخی مشکلات زائران در شهر مقدس مشهد اشاره و ابراز کرد: مسئله پارکینگ یکی از مشکلات اصلی میهمانان حضرت رضا(ع) است و زائران همواره از نبود پارکینگ مناسب در اطراف این آستان مقدس و حرم مطهر در رنج هستند.
تولیت آستان قدس رضوی اسکان را از دیگر دغدغه‌های زائران در شهر مشهد معرفی و تصریح کرد: بر اساس آمار استانداری خراسان رضوی در چند روز گذشته حدود 4 میلیون نفر برای عزاداری دهه آخر صفر وارد مشهد شده‌اند؛ ظرفیت تخت هتل و مهمان‌پذیر مشهد بسیار کمتر از این عدد است، بنابراین در حوزه اسکان زائران، نیازمند افزایش ظرفیت و امکانات هستیم. وی با بیان اینکه موضوع حائز اهمیت دیگر در ارتقای خدمت‌رسانی به زائران، تقویت حمل و نقل برون‌شهری به مقصد مشهد است، ابراز کرد: مدتی است تهیه بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس در بسیاری از مسیرهای منتهی به مشهد مقدس با مشکل مواجه است و سفر به مشهد برای مردم با وسایل حمل و نقل عمومی بسیار سخت است. حجت‌الاسلام والمسلمین مروی اضافه کرد: مسئولان اجرایی استان خراسان رضوی در حد وسع و به میزان امکانات هر آنچه در توان دارند را برای رفع این مشکلات به کار می‌گیرند، اما برطرف‌سازی کامل این نقصان‌ها نیازمند عزم و امکاناتی ملی و اراده دولت است. تولیت آستان قدس رضوی خطاب به رئیس جمهور گفت: بنده به عنوان خادم زائران این دستگاه مقدس از جنابعالی درخواست می‌کنم هیئتی را برای حضور در مشهد با هدف شناسایی مشکلات زائران و یافتن راهکار رفع آن‌ها با پشتیبانی دولت محترم تشکیل دهید تا ان‌شاءالله بخشی از این مشکلات مرتفع شود. رئیس جمهور از موکب‌های حرم مطهر رضوی و چایخانه امام حسن مجتبی(ع) در حرم امام رضا(ع) بازدید کرد.

بازدید از موکب‌های مردمی
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در سفر خود همچنین با حضور در چایخانه حرم حضرت رضا(ع) و موکب‌های مردمی اطراف حرم مطهر از تلاش‌های آستان قدس رضوی به ویژه خادمان بارگاه منور رضوی و مجموعه‌های مردمی در میزبانی شایسته از زائران قدردانی کرد. رئیس جمهور که همزمان با سالروز رحلت پیامبر(ص) وارد مشهد شد در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد از سوی استاندار خراسان رضوی مورد استقبال قرار گرفت.
هدف از سفر رئیس جمهور به مشهد بررسی وضعیت خدمت‌رسانی‌ به زائران دهه آخر صفر و زیارت امام هشتم(ع) است.

دیدار با خانواده شهدای مدافع امنیت
رئیس جمهور که برای بازدید از روند خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر رضوی در روزهای پایانی ماه صفر و ایام شهادت امام رضا(ع) در مشهد حضور داشت، روز شنبه با تعدادی از خانواده‌های شهدای مدافع امنیت در این شهر مقدس دیدار و گفت‌وگو کرد. خانواده شهیدان مدافع امنیت «دانیال رضازاده، رسول دوست‌محمدی و حسن براتی» در این دیدار حضور داشتند. حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی همچنین در نماز جمعه شهر مشهد شرکت و شب گذشته نیز با مدیران کشوری، استانی و دستگاه‌های خدمت‌رسان به زائران رضوی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی دیدار کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه