پیام فرزندان غزه به اعراب سازشکار

خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در ایران از اهداف رزمایش گسترده مقاومت می‌گوید

پیام فرزندان غزه به اعراب سازشکار

گروه‌های مقاومت فلسطین روز گذشته با برگزاری رزمایشی گسترده با عنوان «الرکن الشدید4» (تکیه‌گاه مستحکم) در نوار غزه، با شلیک موشک به سوی اهداف تعیین شده فرضی در دریا، به قدرت‌نمایی مقابل دشمن صهیونیست پرداختند.


این رزمایش به مناسبت هجدهمین سالگرد عقب‌نشینی مفتضحانه رژیم صهیونیستی از نوار غزه و با هدف افزایش آمادگی نظامی تمامی گروه‌های فلسطینی در برابر تهدیدات صهیونیستی صورت گرفت. دشمن صهیونیست پس از ۳۸سال اشغالگری، ۱۸سال پیش (15 آگوست 2005) ناچار شد بر اثر ضربات سخت مقاومت از نوار غزه خارج شود. این تحولی مهم در تاریخ معاصر فلسطین بود که اوج پیشرفت و ارتقای توانمندی مقاومت را به نمایش گذاشت. 

نمایش آمادگی نظامی مقاومت
خالد قدومی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ایران در گفت‌وگو با قدس درباره ابعاد اهمیت رزمایش گسترده نیروهای مقاومت گفت: برگزاری رزمایش جدید در غزه، با عنوان الرکن الشدید ۴ نشان از آمادگی نظامی نیروهای گروه‌های فلسطینی در برابر تهدیدات رژیم صهیونیستی است. وی تصریح کرد: امروز دشمن به‌خوبی می‌داند ما در اتاق عملیات مشترک (شامل ۱۲ شاخه نظامی) تصمیماتی ازجمله ضرورت وحدت صفوف گروه‌های مقاومت در برابر دشمن صهیونیست گرفته‌ایم.
 او با اشاره به عادی‌سازی روابط برخی کشورهای اسلامی با اسرائیل در چندسال اخیر، افزود: متأسفانه امروز برخی کشورهای عربی به‌خاطر نداشتن توانایی در برابر ایالات متحده و رژیم صهیونیستی به سمت عادی‌سازی رفته‌اند، در حالی‌که برگزاری رزمایش الرکن الشدید پیام فرزندان غزه به این کشورهاست که ما توانسته‌ایم با دست خالی و بدون داشتن نیروی نظامی در باریکه غزه در برابر رژیم صهیونیستی بایستیم و امروز این رژیم را به زانو در بیاوریم.
نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در ادامه گفت: برگزاری این رزمایش‌ها نشان از شکست و ضعف رژیم صهیونیستی در برابر قدرت و توانایی نیروهای مقاومت است و این نتیجه خون شهدای مقاومت و فرزندان ملت فلسطین است.
قدومی تصریح کرد: امروز مسیر شهادت در فلسطین ادامه راه مجاهدت‌های بزرگان دین اسلام از دوره پیامبر اکرم(ص) تا دوران انقلاب اسلامی ایران است، درواقع این رشادت‌ها در سرزمین فلسطین میراث خون شهدایی مانند شیخ احمد یاسین (بنیان‌گذار جنبش مقاومت اسلامی حماس)، 
فتحی الشقاقی(دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین ) و شهید حاج قاسم سلیمانی است.

تأثیرات مهم حاج قاسم
وی درباره تأثیر شخصیت حاج قاسم سلیمانی بر گفتمان مقاومت گفت: ایشان در سطوح سیاسی، دیپلماسی، فکری و نظامی تجربیاتی را به محور مقاومت و فلسطین منتقل کردند و امروز در غزه با امکانات بومی، موشک ساخته می‌شود. او دفاع از غزه را تنها هدف گروه‌های مقاومت فلسطینی ندانست و دفاع از تمام فلسطین را هدف عنوان کرد و افزود: حماس و جهاد اسلامی هر دو از مکتب مقاومت بوده و خواستار آزادی فلسطین از نهر تا بحر هستند. مردم غزه در طول 18سال اخیر همواره به دنبال مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی بوده‌اند، چراکه مهم‌ترین عامل پیروزی مقاومت در سال 2005 مردمی بودن آن بوده است. نماینده جنبش حماس در ایران در ادامه گفت: بدون شک مقاومت اسلامی فلسطین به‌ویژه در غزه با ایستادگی و حماسه‌آفرینی‌هایش توانسته موضعی تاریخی را در برابر نیرویی که به عنوان چهارمین نیروی نظامی جهان به حساب می‌آید، برای خود ثبت کند. 

شکست هژمونی غرب در منطقه 
قدومی به سخنان روز گذشته فرمانده کل کتائب القسام درباره این رزمایش پرداخت و افزود: محمد الضیف در سالروز اخراج صهیونیست‌ها از نوار غزه تأکید کرد بیرون راندن اشغالگران زمینه را برای آزادسازی تدریجی کل خاک فلسطین ازجمله یافا، حیفا، قدس و بقیه خاک میهن مهیا کرده؛ این سخنان ناشی از شکست هژمونی محور غرب به رهبری آمریکا در منطقه است به‌طوری‌که امروز تمام نیروهای محور مقاومت و کشورهای حامی آن، خواستار آزادی کامل کشور فلسطین از دست رژیم کودک‌کش اسرائیل هستند. او درباره ارتباط ایران با مردم فلسطین و نیروهای مقاومت در این کشور گفت: رابطه ما با جمهوری اسلامی تنها در بحث کمک و امکانات نظامی نیست بلکه ما با یکدیگر در برابر تهدیدات رژیم اشغالگر قدس نسبت به منطقه و فلسطین شریک هستیم، این تهدید تنها به مرز فلسطین محدود نمی‌شود و فراتر از آن همه پایتخت‌های کشورهای عربی و اسلامی را نیز دربرمی‌گیرد. امروز مردم فلسطین و ایران همصدا با ملت‌های محور مقاومت، خواستار خروج کامل آمریکایی‌ها از منطقه هستند.

نابسامانی در ارتش اسرائیل
نماینده جنبش حماس در ایران به سخنان روز گذشته رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی به مناسبت پنجاهمین سالروز جنگ رمضان ۱۹۷۳ پرداخت و گفت: هرتزی هالوی خواستار آمادگی این رژیم برای جنگ در چند جبهه است. این سخنان در حالی از زبان یک فرمانده ارتش صهیونیستی گفته می‌شود که در ماه‌های گذشته صدها نفر از نیروهای یگان‌های ذخیره ارتش صهیونیستی ازجمله ده‌ها خلبان در اعتراض به طرح موسوم به «اصلاحات قضایی» نتانیاهو، از حضور در محل خدمت خود سر باز زده‌اند. قدومی تصریح کرد: امروز وضعیت در سرزمین‌های اشغالی برخلاف چیزی است که در گذشته به چشم می‌آمد؛ 
رژیم صهیونیستی و کابینه نتانیاهو در وضعیت بحرانی شدیدی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قرار دارد و مردم خواستار اجرا نشدن اصلاحات قضایی هستند. وی در پایان اظهار کرد: رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌الملل به‌ویژه  میان جوانان اروپایی با چالش جدی مواجه است. حتی جوانان اروپایی در کشورهای خود خواستار قطع روابط در تمام عرصه‌ها با این رژیم هستند.

خبرنگار: سیدحسین حسینی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه